Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pekao
14.07.2008 14:02

GIODO skontroluje Pekao SA

Powodem kontroli jest wyciek danych osobowych z banku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kontrola, która ma potrwać kilka dni, obejmie także firmę, której bank powierzył przetwarzanie danych. Powodem kontroli jest wyciek danych osobowych z banku.

_ Zostanie przeprowadzona zarówno pod kątem zabezpieczenia danych, jak i prawidłowości umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Taka umowa powinna być zawarta na piśmie i zawierać dokładne warunki powierzenia przetwarzania danych _ - powiedziała rzeczniczka GIODO Małgorzata Kałużyńska-Jasak.

Przypomniała, że nawet jeśli bank przekazał dane osobowe celem ich przetwarzania firmie zewnętrznej, to i tak administratorem danych pozostaje bank i na nim pozostają wszystkie obowiązki wynikające z przetwarzania danych.

ZOBACZ TAKŻE:

Kałużyńska-Jasak przypomniała, że jeśli kontrola wykaże nieodpowiednie zabezpieczenie bazy danych osobowych, a tym samym złamanie przepisów, GIODO może skorzystać z przysługującego prawa do zawiadomienia prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

_ Odpowiedzialność karna za nieodpowiednie zabezpieczenie danych to kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat _ - powiedziała rzeczniczka.

| Wycieki z Pekao SA |
| --- |
| Jak w sobotę podały media, kilka tysięcy CV nadesłanych do banku Pekao SA było dostępnych w internecie. Na stronie, z której istniała możliwość wysyłania aplikacji, w celu podjęcia pracy w banku, można było przeglądać m.in. adresy internetowe. Strona z aplikacjami jest już zablokowana. |

Tagi: pekao, bank, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz