Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszustwa
13.10.2009 14:20

Internetowi oszuści wyłudzają numery PIN

Klienci BZ WBK znów otrzymują fałszywe e-maile, które imitują korespondencje z banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gdolgikh/Dreamstime)

_ Uaktywnij swoje konto w Banku Zachodnim _ - takie maile trafiają do naszych skrzynek. Nie jest to jednak oferta banku, a próba wyłudzenia danych, za pomocą których oszuści mogą uzyskać dostęp do kart kredytowych.

Grafika wykorzystana w mailu przypomina oryginalną, stosowaną przez bank, jednak podany w wiadomości link przekierowuje nas pod adres oszustów.

Jak przypomina Grzegorz Adamski z biura prasowego Banku Zachodniego WBK, bank nigdy nie prosi klientów o podanie takich danych:

Dlatego nie należy podawać żadnych danych po otrzymaniu takiej wiadomości.
Można ją za to przesłać dalej, do banku, dzięki temu jego pracownicy będą mogli powiadomić innych klientów o potencjalnym niebezpieczeństwie. _ Jeżeli jednak ktoś podał dane musi natychmiast powiadomić o tym bank _ - powiedział Grzegorz Adamski.

Czytaj w Money.pl
*Internetowy atak na klientów BZ WBK * Sieciowi złodzieje przypuścili atak na klientów banku BZ WBK za pośrednictwem serwera szpitala w Kolumbii. Posiadacze kont w Banku Zachodnim- ale nie tylko oni - od kilku dni dostają fałszywe maile z prośbą o pilne zalogowanie się na stronie banku i uaktywnienie swojego konta przez podanie numeru PIN do karty. Czytaj w Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: oszustwa, bankowe, bz, wbk, klienci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz