Notowania

getin noble bank
29.01.2013 17:02

Jest zgoda KNF na nabycie przez GNB detalicznej części banku DnB Nord

Getin Noble Bank w październiku podpisał z Bank DnB Nord wstępną umowę w sprawie zakupu jego detalicznej części za nie więcej niż 5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getin Noble Bank)

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na nabycie przez Getin Noble Bank detalicznej części Banku DnB Nord - poinformowała Komisja w komunikacie.

Jednocześnie KNF wyraziła zgodę na objęcie przez Krzysztofa Rosińskiego (na zdjęciu) funkcji prezesa Getin Noble Banku.

Getin Noble Bank w październiku podpisał z Bank DnB Nord wstępną umowę w sprawie zakupu jego detalicznej części za nie więcej niż 5 mln zł. Bank podał wówczas, że spodziewa się pozytywnego wpływu tej transakcji na zysk netto, a zamknięcie transakcji planowane jest na drugi kwartał 2013 roku.

Umową objęta jest część detaliczna Banku DnB Nord Polska, która posiada blisko 40 placówek bankowych, obsługujących ponad 35 tys. klientów, głównie w segmencie wspólnot mieszkaniowych oraz małych i średnich firm, jak również klientów indywidualnych.

Czytaj więcej w Money.pl
BIK może pomóc w negocjacjach z bankiem Chcesz wziąć kredyt? Wbrew pozorom, Biuro Informacji Kredytowej - mimo swojej złej sławy - może być bardzo przydatne.
Skandal w najstarszym banku świata Polityczną i finansową burzę we Włoszech wywołały doniesienia o tym, że bank ze Sieny, jeden z największych w kraju, znalazł się w poważnych kłopotach i poniósł straty szacowane na co najmniej 220 milionów euro.
Spada wartość kredytów na nieruchomości Wartość kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych w grudniu 2012 roku spadła o 339,2 mln zł w porównaniu z listopadem.
Tagi: getin noble bank, przejęcie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz