Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JP Morgan oskarżony. Chodzi o 20 mld dolarów

0
Podziel się:

Bank JP Morgan Chase pozwany przez Prokuratora Generalnego Nowego Jorku.

JP Morgan oskarżony. Chodzi o 20 mld dolarów

Bank JP Morgan Chase pozwany przez Prokuratora Generalnego Nowego Jorku. Oskarża on bank o sprzeniewierzenie ponad 20 mld dolarów należących do klientów.

Oskarżenie dotyczy obligacji zabezpieczonych kredytami hipotecznymi, jakie przejęty przez JP Morgan bank Bear Stearns sprzedawał swoim klientom. Morgan Chase odrzuca oskarżenie.

W pozwie prokuratura wskazuje, że instytucja w niewystarczający sposób sprawdzała jakość zabezpieczeń obligacji. Wiele z zabezpieczeń było pożyczkami sub prime, udzielanymi w szczycie boomu na amerykańskim rynku nieruchomości osobom, których faktycznie nie było stać na spłatę rat. Po wybuchu kryzysu, zabezpieczenia, a w konsekwencji obligacje stały się bezwartościowe.

Prokurator wskazuje, że bank trzymał w niewiedzy inwestujących w obligacje. Nie informował ich o zagrożeniu związanym z inwestowaniem w obligacje, a także systematycznie ignorował obowiązek pełnego sprawdzenia jakości zabezpieczeń obligacji.

JP Morgan Chase podkreśla, że przejął Bear Stearns w czasie kryzysu, już po transakcjach o jakich mówi pozew. Stąd też odrzuca odpowiedzialność za nie.

Czytaj więcej w Money.pl
JP Morgan obniżył prognozy PKB dla Polski Eksperci banku spodziewają się też, ostrego cięcia stóp procentowych.
Ujawnili miliardowe straty. Akcje mocno w dół Straty JP Morgan Chase są ponad dwukrotnie większe niż pierwotnie podawano.
To przez niego JP Morgan stracił 2 mld dolarów Bruno Iksil, Handlowiec londyńskiej filii banku, swymi działaniami naraził tę największą amerykańską instytucję finansową na takie straty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)