Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Odchodzi wiceprezes Alior Banku. Do zarządu weszły cztery nowe osoby

3
Podziel się:

Ciąg dalszy roszad we władzach jednego z większych banków w Polsce. Miesiąc temu odeszła szefowa, a teraz zrezygnował wiceprezes. Wolne etaty uzupełniły cztery zupełnie nowe osoby.

W zarządzie Alior Banku będą nowe twarze.
W zarządzie Alior Banku będą nowe twarze. (Wajszczak/Reporter)

Od kiedy PZU przejął Aliora i tym samym wpływ na zarząd pośrednio zyskało państwo już trzech prezesów zrezygnowało ze stanowiska. Katarzynę Sułkowską zastąpił Krzysztof Bachta. Teraz z władz odszedł Filip Gorczyca. Na jego miejsce rada nadzorcza od razu powołała Tomasza Biłousa, który do zarządu banku dołączy 1 lutego 2019 roku.

Tomasz Biłous związany był od 2006 roku z ING Bankiem Śląskim, gdzie przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za departament kontrolingu.

Na tym nie kończy się lista nowych osób wśród zarządzających Alior Bankiem. Rada nadzorcza powołała także Marka Szcześniaka, Seweryna Kowalczyka i Dariusza Szweda.

"Rada nadzorcza Alior Banku zdecydowała o uzupełnieniu obecnego składu zarządu. Powołano nowych wiceprezesów odpowiedzialnych za obszary ryzyka, bezpieczeństwa oraz bankowość prywatną" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Alior Bank chce dalej się rozwijać dzięki innowacjom

- To dla mnie bardzo ważne, że dzięki dobrej współpracy z radą nadzorczą udało się uzupełnić zarząd o kompetentnych menedżerów z wieloletnim doświadczeniem w dużych bankach - komentuje Krzysztof Bachta, kierujący pracami zarządu.

Marek Szcześniak przez ostatnie lata związany był z Grupą PKO BP, gdzie jako wiceprezes nadzorował funkcje zarządzania ryzykiem w Kredobanku, a następnie w PKO Banku Hipotecznym.

Skład zarządu uzupełni także Seweryn Kowalczyk, dotychczasowy dyrektor zarządzający w pionie bezpieczeństwa w Alior Banku. Zarządzał departamentami odpowiedzialnymi za przeciwdziałanie wyłudzeniom kredytowym, przestępstwom wewnętrznym oraz obszarem przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Teraz będzie nadzorował, oprócz obszaru bezpieczeństwa, także biuro prawne.

Obszar Private Banking zostanie powierzony od 1 stycznia 2019 roku Dariuszowi Szwedowi. To menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Bezpośrednio przed powołaniem na członka zarządu Alior Banku pełnił funkcję dyrektora departamentu Private Banking w Santander Bank Polska, gdzie odpowiadał za nadzór nad kompleksową działalnością biznesową, wliczając w to aspekty związane z ryzykiem operacyjnym, kredytowym i reputacyjnym. Sprawował też nadzór nad detaliczną częścią działalności Domu Maklerskiego Santander Bank Polska.

Rekordową kapitalizację Alior Bank miał za czasów odwołanego w marcu br. prezesa Michała Chyczewskiego, związanego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Wówczas kapitalizacja banku wyniosła 10 miliardów a kurs akcji 88 złotych. Obecnie notowania Aliora są o 40 procent niższe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
uvw
5 lata temu
Bank jest areną walki politycznej ludzi związanych z PO a PIS ,bankowcy ze starej kadry zostawią spaloną ziemię po banku aby nie oddać wrogowi ,tak jak Rosjanie w 2 wojnię światowej .Dlatego klient jest na spalonej pozycji ,tysiące ludzi z banku nie może odzyskać pieniędzy z funduszy ,duże straty klientów o których publicznie się nie podaje ,pracownikom nie zależy na banku i klientach.
Gdgjnj
5 lata temu
Dlaczego nie mówi się o osobach które odeszły. Co było przyczyną odejścia. Czas zabierać z tego Banki swoje środki
aaa
5 lata temu
W tym banku tylko roszady nic dziwnego, że dłużnicy hipoteczni mogą spać spokojnie.