Notowania

kadry
27.11.2018 09:36

Odchodzi wiceprezes Alior Banku. Do zarządu weszły cztery nowe osoby

Ciąg dalszy roszad we władzach jednego z większych banków w Polsce. Miesiąc temu odeszła szefowa, a teraz zrezygnował wiceprezes. Wolne etaty uzupełniły cztery zupełnie nowe osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wajszczak/Reporter)
W zarządzie Alior Banku będą nowe twarze.

Od kiedy PZU przejął Aliora i tym samym wpływ na zarząd pośrednio zyskało państwo już trzech prezesów zrezygnowało ze stanowiska. Katarzynę Sułkowską zastąpił Krzysztof Bachta. Teraz z władz odszedł Filip Gorczyca. Na jego miejsce rada nadzorcza od razu powołała Tomasza Biłousa, który do zarządu banku dołączy 1 lutego 2019 roku.

Tomasz Biłous związany był od 2006 roku z ING Bankiem Śląskim, gdzie przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za departament kontrolingu.

Na tym nie kończy się lista nowych osób wśród zarządzających Alior Bankiem. Rada nadzorcza powołała także Marka Szcześniaka, Seweryna Kowalczyka i Dariusza Szweda.

"Rada nadzorcza Alior Banku zdecydowała o uzupełnieniu obecnego składu zarządu. Powołano nowych wiceprezesów odpowiedzialnych za obszary ryzyka, bezpieczeństwa oraz bankowość prywatną" - czytamy w komunikacie.

Alior Bank chce dalej się rozwijać dzięki innowacjom

- To dla mnie bardzo ważne, że dzięki dobrej współpracy z radą nadzorczą udało się uzupełnić zarząd o kompetentnych menedżerów z wieloletnim doświadczeniem w dużych bankach - komentuje Krzysztof Bachta, kierujący pracami zarządu.

Marek Szcześniak przez ostatnie lata związany był z Grupą PKO BP, gdzie jako wiceprezes nadzorował funkcje zarządzania ryzykiem w Kredobanku, a następnie w PKO Banku Hipotecznym.

Skład zarządu uzupełni także Seweryn Kowalczyk, dotychczasowy dyrektor zarządzający w pionie bezpieczeństwa w Alior Banku. Zarządzał departamentami odpowiedzialnymi za przeciwdziałanie wyłudzeniom kredytowym, przestępstwom wewnętrznym oraz obszarem przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Teraz będzie nadzorował, oprócz obszaru bezpieczeństwa, także biuro prawne.

Obszar Private Banking zostanie powierzony od 1 stycznia 2019 roku Dariuszowi Szwedowi. To menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Bezpośrednio przed powołaniem na członka zarządu Alior Banku pełnił funkcję dyrektora departamentu Private Banking w Santander Bank Polska, gdzie odpowiadał za nadzór nad kompleksową działalnością biznesową, wliczając w to aspekty związane z ryzykiem operacyjnym, kredytowym i reputacyjnym. Sprawował też nadzór nad detaliczną częścią działalności Domu Maklerskiego Santander Bank Polska.

Rekordową kapitalizację Alior Bank miał za czasów odwołanego w marcu br. prezesa Michała Chyczewskiego, związanego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Wówczas kapitalizacja banku wyniosła 10 miliardów a kurs akcji 88 złotych. Obecnie notowania Aliora są o 40 procent niższe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kadry, finanse, bankowość, alior bank, alr, zarząd, wiadomości, najważniejsze, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2018

aaaW tym banku tylko roszady nic dziwnego, że dłużnicy hipoteczni mogą spać spokojnie.

28-11-2018

GdgjnjDlaczego nie mówi się o osobach które odeszły. Co było przyczyną odejścia. Czas zabierać z tego Banki swoje środki

23-01-2019

uvwBank jest areną walki politycznej ludzi związanych z PO a PIS ,bankowcy ze starej kadry zostawią spaloną ziemię po banku aby nie oddać wrogowi ,tak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)