Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Karty płatnicze nie tak bezpieczne. Banki odnotowują coraz więcej oszustw

0
Podziel się:

Wartość transakcji oszukańczych w II półroczu 2014 roku wyniosła 14,6 mln złotych i była wyższa niż w poprzednim półroczu.

Karty płatnicze nie tak bezpieczne. Banki odnotowują coraz więcej oszustw
(flyfloor/iStockphoto)
bEJBiLCJ

Banki odnotowują coraz więcej oszustw kartami płatniczymi. Najwięcej dokonywanych jest za pośrednictwem internetu - wynika z informacji przekazanych przez NBP.

Według danych NBP w II półroczu ubiegłego roku ilość operacji oszukańczych dokonanych kartami płatniczymi wyniosła 40,5 tys. Było to o 10,9 proc. więcej w porównaniu do I półrocza 2014 roku.

Najwięcej transakcji oszukańczych, pod względem liczby, wystąpiło w kategorii transakcji internetowych. Ich udział w ogólnej ilości wyniósł 41,9 proc., czyli w stosunku do poprzedniego kwartału wzrósł o 6,4 punktu procentowego.

bEJBiLCL

Drugą kategorią pod względem liczby operacji oszukańczych były transakcje dokonane kartami skradzionymi - 29,6 proc., a następnie kartami sfałszowanymi - 18,1 proc..

Banki skutecznie bronią się jednak przed fałszerstwami.

Jak podaje NBP w II półroczu największy spadek w liczbie operacji oszukańczych odnotowano w przypadku kart sfałszowanych. W tej kategorii dokonano 7,3 tys. oszustw, to o 1,8 tys. mniej w porównaniu do poprzedniego półrocza.

bEJBiLCR

Wartość transakcji oszukańczych w II półroczu 2014 roku wyniosła 14,6 mln zł i była wyższa niż w poprzednim półroczu o 13,9 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
KNF ujawnia stan finansów polskich banków W 2015 roku banki oczekują obniżenia wyników finansowych - alarmuje nadzorca.
Kwestionują opłaty dodatkowe przy pożyczce Trwają także prace legislacyjne, których celem jest wzrost bezpieczeństwa konsumentów na rynku pozabankowych usług finansowych.
Kreml: Nie nałożyliśmy sankcji na banki Wśród nich znajdują się wszystkie kraje Unii Europejskiej, ale również Stany Zjednoczone czy Szwajcaria. Kreml jednak po południu zdementował te rewelacje.
bEJBiLDm
banki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)