Notowania

bank
18.02.2010 10:32

Kolejny francuski bank zapowiada wypłatę wielkich premii

Societe Generale wypłaci pracownikom 250 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Francuski bank Societe Generale ogłosił, że przeznaczy 250 mln euro na premie dla swych pracowników. *

- _ Kwota, która zostanie przekazana w 2010 roku, dotyczy roku 2009. Jest to 250 mln euro _ - powiedział przedstawiciel Societe Generale w radiu BFM.

Bankiem wstrząsnęła na początku 2008 roku afera z maklerem Jerome Kervielem, który przez rok kupił, operując nielegalnie jego funduszami, aktywa za około 50 mld euro, zanim kontrola wewnętrzna wykryła _ oszustwo stulecia _. Kerviel naraził Societe Generale na straty w wysokości blisko 4,9 mld euro.

W środę decyzję o przekazaniu 500 mln euro na premie dla pracowników ogłosił BNP Paribas, największy francuski bank. Dzięki przejęciu belgijskiego Fortis Banku BNP Paribas stał się też największym bankiem w strefie euro pod względem posiadanych depozytów.

Rząd francuski ogłosił w grudniu ubiegłego roku, w ślad za Wielką Brytanią, zamiar 50-procentowego opodatkowania premii dla pracowników instytucji finansowych.

* [ USA szykują podatek bankowy, bo tego chcą Amerykanie ]( http://manager.money.pl/news/artykul/usa;szykuja;podatek;bankowy;bo;tego;chca;amerykanie,172,0,575916.html )
* [ Barclays radzi sobie świetnie, ale gospodaruje skromnie ]( http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/barclays;radzi;sobie;swietnie;ale;gospodaruje;skromnie,96,0,588128.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: bank, wiadomości, gospodarka, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz