Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Konta oraz karty płatnicze i rabatowe dla młodzieży

Konta oraz karty płatnicze i rabatowe dla młodzieży

Do wakacyjnego bagażu warto zapakować dziecku oprócz gotówki kartę płatniczą, ale ze starannie przemyślanym limitem wydatków.

Oferta banków dla młodzieży staje się coraz ciekawsza, choć jeszcze nie wszystkie instytucje proponują produkty przeznaczone specjalnie dla początkujących podróżników. Usługi takie są przygotowywane dla młodzieży powyżej 13. roku życia. Ograniczenie to wynika z obowiązujących przepisów - młodsze dzieci nie mogą samodzielnie dokonywać operacji bankowych.


Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie założyć rachunku. Do banku powinna więc udać się z jednym z rodziców bądź opiekunów prawnych, który bierze na siebie odpowiedzialność za decyzje młodego człowieka.
Niektóre banki - m.in. PKO BP i BIG Bank Gdański - żądają, by rodzice posiadali rachunek osobisty w tym samym oddziale.

Część banków nie prowadzi oddzielnych rachunków dla młodzieży, choć otwiera niepełnoletnim standardowe konta, czasem na bardziej restrykcyjnych warunkach. Można też nie zakładać dziecku oddzielnego konta, lecz poprosić o dodatkową kartę do ROR rodziców.

Banki zdają sobie sprawę, że młodzi ludzie nie obawiają się nowinek technicznych. Umożliwiają więc dostęp do młodzieżowych rachunków za pośrednictwem teleserwisu, przeglądarek Internetowych lub WAP albo wiadomości SMS. Często elektroniczne usługi dla młodzieży są tańsze niż dla dorosłych, a bywa nawet, że są bezpłatne.
oferta
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie