Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lokaty dynamiczne – mniejsze oprocentowanie ale dostępne w każdej chwili

0
Podziel się:

Zanim zdeponujemy pieniądze w banku na przeciętnym rachunku oszczędnościowym, powinniśmy sprawdzić, w jakim momencie wycofanie lokaty jest najbardziej korzystne z finansowego punktu widzenia

Zanim zdeponujemy pieniądze w banku na przeciętnym rachunku oszczędnościowym, powinniśmy sprawdzić, w jakim momencie wycofanie lokaty jest najbardziej korzystne z finansowego punktu widzenia.

Jeśli oszczędzamy na konkretny cel, ale nie wiemy dokładnie, kiedy będą nam potrzebne pieniądze (np. kiedy znajdziemy wymarzone meble), możemy zainteresować się lokatami dynamicznymi. Ich oprocentowanie rośnie po każdym miesiącu.

Oprocentowanie lokat dynamicznych jest trochę niższe niż standardowych depozytów o porównywalnym okresie. Jest to konsekwencją możliwości likwidacji takiej lokaty w dowolnym momencie bez utraty naliczonych już odsetek za poprzedni pełny miesiąc.

Niestety, ostatnimi czasy oprocentowanie lokat dynamicznych - podobnie jak standardowych depozytów - spada. Obecnie średnie odsetki w przypadku lokaty 12-miesięcznej wynoszą 14,2 proc. w skali roku i są o 1,15 pkt. proc. niższe niż w lutym tego roku. Oprocentowanie 12-miesięcznych lokat standardowych kształtuje się średnio na poziomie 15 proc.

Najwyżej oprocentowane roczne lokaty dynamiczne oferuje Bank Współpracy Europejskiej (16,4 proc. w skali roku), ale minimalny wkład wynosi aż 5000 zł. Oprocentowanie w granicach 15 proc. gwarantują: Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Kredyt Bank, Wschodni Bank Cukrownictwa. W Lukas Banku można uzyskać odsetki o 1 punkt procentowy wyższe, jeśli lokata zostanie założona przez Internet (Lukas e-Bank).

lokaty
wiadomości
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)