Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

mBank i Multibank udzielił kredytów na ponad 3 mld zł

0
Podziel się:

Detaliczny (mBank oraz MultiBank) portfel kredytowy BRE Banku wzrósł w pierwszym półroczu 2005 roku do ponad 3 mld zł. Od stycznia do czerwca bank udzielił też 771 mln zł kredytów hipotecznych.

Detaliczny portfel kredytowy BRE Banku wzrósł w pierwszym półroczu 2005 roku do ponad 3 mld zł - podał BRE Bank w materiałach na konferencję prasową.

"W ciągu I półrocza bank pozyskał ponad 700 mln zł depozytów, detaliczny portfel kredytowy wzrósł w ciągu sześciu miesięcy o 35 proc., do ponad 3 mld zł. Od stycznia do czerwca bank udzielił też 771 mln zł kredytów hipotecznych, co plasuje go wśród pięciu największych graczy na tym rynku" - podał BRE Bank w komunikacie.

Po dwóch kwartałach 2005 roku bankowość detaliczna przyniosła 8,6 mln zł zysku brutto w porównaniu z ponad 17 mln zł straty przed rokiem.

Bank zakłada, że bankowość detaliczna (mBank oraz MultiBank)
przyniesie w 2005 roku 31 mln zł zysku brutto.

Bankowość korporacyjna wypracowała w pierwszym półroczu 117,4 mln zł zysku brutto. W porównaniu z ubiegłym rokiem depozyty przedsiębiorstw wzrosły o 2 mld zł i wynoszą obecnie 7,8 mld zł. Porfel kredytowy firm pozostaje stabilny i wynosi 7,9 mld zł.

Po dwóch kwartałach wskaźnik ROE BRE Banku wynosi 21,7 proc. brutto i 16,9 proc. netto. Współczynnik kosztów do dochodów spadł do 69,8 proc. i w perspektywie 2007 roku zmaleje do poniżej 60 proc.

banki
kredyty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)