Notowania

peo
03.04.2009 13:35

MF wybrało banki dla emisji obligacji

Ministerstwo Finansów zawarło porozumienie z Societe Generale, Pekao SA i BRE Bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo Finansów zawarło porozumienie w sprawie przeprowadzenia emisji obligacji skarbowych z bankami Societe Generale, Pekao SA i BRE Bank - podał resort w komunikacie.

_ Celem porozumienia jest podjęcie przez banki działań umożliwiających Ministrowi Finansów emisję obligacji skarbowych w trybie przyznania wyłącznego prawa złożenia oferty nabycia. (...) Działania te obejmują zbudowanie książki popytu na obligacje, a następnie zakup obligacji od emitenta i rozliczenie transakcji z finalnymi nabywcami obligacji. _

_ Termin przeprowadzenia oraz struktura emisji będzie uzależniona od warunków rynkowych. Porozumienie obowiązuje do 30 czerwca 2009 r _ - podano w komunikacie.

Na początku tygodnia dyrektor Departamentu Długu Publicznego MF Piotr Marczak mówił PAP, że resort finansów wybrał konsorcjum banków, które przeprowadzi ewentualne sprzedaże obligacji typu private placement na rynku krajowym.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: peo, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz