Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Millennium chce rozliczyć sprzedaż PZU w tym roku

0
Podziel się:

Prezes Banku Millennium Bogusław Kott podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że bank liczy, że do ostatecznego rozliczenia transakcji sprzedaży akcji PZU dojdzie jeszcze 2005 roku, dopuszcza jednak możliwość, że stanie się to później.

*Prezes Banku Millennium Bogusław Kott podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że bank liczy, że do ostatecznego rozliczenia transakcji sprzedaży akcji PZU dojdzie jeszcze 2005 roku, dopuszcza jednak możliwość, że stanie się to później. *

"Jesteśmy w trakcie rozliczeń. Naszą intencją jest to, by zakończyć tę transakcję w tym roku. Sądzę, że stanie się w tym roku, ale nie można wykluczyć, że będzie to w styczniu" - powiedział w czwartek dziennikarzom Kott.

Bank Millennium przez swoją spółkę BIG BG Inwestycje zawarł w grudniu 2004 roku z Eureko B.V. umowę sprzedaży 10 proc. akcji PZU SA za 1,6 mld zł. Kwota ta, według pierwotnych ustaleń, mogła wzrosnąć w zależności od wyceny PZU po wejściu na giełdę.

Wobec niepewnego terminu wejścia PZU na giełdę, strony umowy zdecydowały, że, niezależnie od procesu przygotowań PZU do debiutu giełdowego, same rozliczą tę transakcję.

Część tej kwoty otrzymać ma Bank Millennium.

Według wyliczonego przez PAP konsensusu prognoz wyników Banku Millennium jego zysk netto w 2005 roku wynieść ma 250 mln zł. Prezes nie skomentował rynkowych oczekiwań, poinformował jednak, że liczy, że wyniki jakie bank osiągnie w 2006 roku będą lepsze od osiągniętych w 2005 roku.

"Chciałbym, by wyniki w 2006 roku były lepsze niż w 2005 roku" - powiedział prezes.

Po trzech kwartałach 2005 roku zysk netto banku wzrósł do 189,5 mln zł, z 129,2 mln zł rok wcześniej.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)