Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Moody's obniżył rating długoterminowy Banku Handlowego

0
Podziel się:

Zmiana ratingu jest konsekwencją zmiany ratingu Citibank., większościowego akcjonariusza banku, dokonanej 21 czerwca.

Moody's obniżył rating długoterminowy Banku Handlowego
(Reporter Poland)

Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła rating długoterminowy Banku Handlowego z poziomu _ Baa1 _ na _ Baa3 _ oraz rating krótkoterminowy z poziomu _ Prime-2 _ na _ Prime-3 _. Perspektywa ratingów jest stabilna. Dotychczas ratingi znajdowały się na liście obserwacyjnej z możliwością obniżenia.

Zmiana powyższych ratingów jest konsekwencją zmiany ratingu Citibank., większościowego akcjonariusza banku, dokonanej 21 czerwca. Rating siły finansowej Citibank został obniżony z poziomu _ C-/baa1 _ na _ D+/ baa3 _, t.j. do poziomu, na którym znajduje się rating siły finansowej Banku Handlowego.

Jednocześnie rating siły finansowej Banku Handlowego został potwierdzony na dotychczasowym poziomie _ D+ _, przy czym perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.

Zmiana perspektywy ratingu na stabilną odzwierciedla w opinii Moody's wysoką rentowność banku w ostatnich trzech latach, silną i rosnącą bazę kapitałową oraz niski wskaźnik kredytów do depozytów.

Czytaj więcej o ratingach banków w Money.pl
Agencja ratingowa prześwietli polskie banki Moody's zapowiada przegląd ratingów czterech polskich instytucji.
Hurtowo tną ratingi banków. Kto ucierpiał najmocniej? Agencja ratingowa Moody's obniżyła noty piętnastu banków.
Fitch obniża rating dużego banku z GPW Agencja obniżyła rating polskiego banku do BBB z A-. To efekt wcześniejszej decyzji w sprawie dominującej nad nim zachodniej instytucji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)