Notowania

bzwbk
11.02.2011 13:50

Na razie Santander nie przejmie BZWBK

Według szefa KNF decyzja w tej sprawie powinna być być wydana w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia zgody na przejęcie Banku Zachodniego WBK przez hiszpański Santander powinna być wydana w ciągu kilku najbliższych tygodni _ - poinformował przewodniczący KNF Stanisław Kluza.

Przewodniczący KNF, pytany, czy KNF będzie domagał się od Santadera docelowego zmniejszenia zaangażowania w BZ WBK do około 75 proc., odpowiedział:_ Postępowanie dotyczące Santandera jeszcze się toczy, więc nie mogę skomentować tej akurat sprawy. Istnieją jednak pewne powszechne kryteria, które obowiązują każdy podmiot, dotyczące free-floatu, który musi być w granicach 25 procent _.

Kilka dni temu Banco Santander wezwał do sprzedaży akcji Banku Zachodniego WBK, proponując 226,89 zł za akcję. W wyniku wezwania Santander zamierza nabyć 73.076.013 akcji banku, co stanowi 100 proc. całkowitej liczby akcji. Zapisy mają potrwać od 24 lutego do 25 marca 2011 roku.

Przewodniczący Kluza poinformował, że do Komisji do tej pory nie wpłynął żaden wniosek dotyczący ewentualnego sprzedania akcji banku Millennium przez portugalski Millennium.

Według nieoficjalnych informacji Portugalczycy chcą wycofać się z Banku Millennium. Informacje te nie zostały potwierdzone oficjalnie przez głównego akcjonariusza polskiego banku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t83244.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/hiszpanski;santander;znowu;negocjuje;w;usa,254,0,656894.html) Hiszpański Santander znowu negocjuje w USA Partnerem do fuzji ma być amerykański pożyczkodawca M&T Bank Corporation.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t83245.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/8;mld;dolarow;z;najwiekszej;emisji;akcji;w;tym;roku,115,0,543603.html) 8 mld dolarów z największej emisji akcji w tym roku Oferta brazylijskiego Santandera jest największa od czasu emisji akcji Visy w 2008 roku.
Tagi: bzwbk, fuzja, santander, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, banki, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz