Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NBP czeka na rozwój wydarzeń

0
Podziel się:

Polski bank centralny jest w kontakcie z Europejskim Bankiem Centralnym.

NBP czeka na rozwój wydarzeń
(PAP/Leszek Szymański)

NBP monitoruje sytuację i pozostaje w kontakcie z Europejskim Bankiem Centralnym.

_ - Narodowy Bank Polski analizuje sytuację na rynkach finansowych, pozostając w stałym kontakcie z Europejskim Bankiem Centralnym i pozostałymi bankami centralnymi _ - napisano w komunikacie banku.

- _ Jednoczesną decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej podjęły dziś banki centralne: Centralny Bank Kanady, Bank Anglii, EBD, FED, szwedzki Sveriges Riksbank oraz szwajcarski SNB _- podał EBC w komunikacie.

Wcześniej stopy procentowe obniżały banki centralne Australii i Izraela. Dziś dołączyły także bank centralny Chin, Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

_ - Obecne pogłębienie się kryzysu finansowego zwiększyło ryzyko obniżenia wzrostu i tym samym jeszcze bardziej obniżyło ryzyko naruszenia w górę stabilności cen _ - czytamy w komunikacie EBC.

W Polsce bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej odbędzie regularne dwudniowe posiedzenie dotyczące parametrów polityki monetarnej w dniach 28-29 października. Wcześniej, 21 października, odbędzie się jednodniowe posiedzenie robocze.

_ - Jest wątpliwe, by Rada Polityki Pieniężnej dołączyła do tej akcji i obniżyła stopy bez wcześniejszego spotkania. W obecnej sytuacji podwyżka stóp procentowych na październikowym spotkaniu w ogóle nie wchodzi w grę _ - napisali w komentarzu analitycy DZ Bank Polska.

- _ W reakcji na te decyzje zaczął tracić japoński jen i w krótkim terminie wraz ze wzrostem apetytu na ryzyko powinno umocnić polskiego złotego _- uważają analitycy DZ Bank.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)