Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od marca kolejny bank w internecie - Inteligo

0
Podziel się:

Inteligo Financial Services SA i Bankgesellschaft Berlin (Polska) SA zaoferują w marcu usługi bankowe w internecie pod marką Inteligo

bELskaUl

Inteligo Financial Services SA i Bankgesellschaft Berlin (Polska) SA zaoferują w marcu usługi bankowe w internecie pod marką Inteligo - poinformowały w czwartek spółki.

Usługi oferowane przez Inteligo mają być dostępne dla polskich klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw. Klienci będą mogli zarządzać swoimi pieniędzmi przez telefon stacjonarny, telefon komórkowy, internet, bankomaty i karty płatnicze.

Operacje i rachunki bankowe klientów Inteligo będą prowadzone przez Bankgesellschaft Berlin (Polska) SA, którego 100-proc. właścicielem jest Bankgesellschaft Berlin AG. W Polsce bank ten działa od roku 1997. Bankgesellschaft Berlin będzie strategicznym partnerem nowego przedsięwzięcia bankowego.

bELskaUn

Z Inteligo związana jest także grupa polskich i zagranicznych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, która wspólnie z Bankgesellschaft Berlin AG zainwestowała już w powstanie i rozwój Inteligo ponad 11 mln dolarów. Ponadto Inteligo współpracuje z grupą partnerów technologicznych, takich jak Compaq, Alcatel i Euronet.

'Polska będzie naszym pierwszym rynkiem, ale prace nad
wprowadzeniem oferty Inteligo w pozostałych krajach regionu są już w toku' – powiedział David Putts, prezes Inteligo Group – holdingu łączącego Inteligo Financial Services SA w Polsce z innymi jego oddziałami w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwszym produktem Inteligo będzie konto bankowe dostępne z całego świata i przez całą dobę. Szczegóły oferty rynkowej Inteligo zostaną ogłoszone w marcu tego roku.

bELskaUO
wiadomości
banki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)