Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oprocentowanie kredytów na nowych zasadach

0
Podziel się:

Nowy sposób liczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytów ma pozwolić na porównanie ofert banków z różnych państw.

Oprocentowanie kredytów na nowych zasadach
(Fantasista/Dreamstime.com)

Zmiana sposobu liczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytów ma pozwolić na porównanie ofert banków z różnych państw.

Rada Ministrów przyjęła założenia do nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim. Założenia przygotował prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

_ Zgodnie z założeniami, do projektu nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim zostaną wdrożone przepisy dyrektywy Komisji 2011/90/WE z 14 listopada 2011 r. Zawiera ona dodatkowe kryteria niezbędne do obliczania rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytów na czas nieokreślony lub kredytów spłacanych w całości w powtarzających się okresach _ - napisano w komunikacie.

CIR wskazał, że według projektodawców, obecne przepisy nie oddają rzeczywistej sytuacji na rynku. Rządowe służby prasowe poinformowały, że do projektu nowelizacji ustawy będą wdrożone rozwiązania dotyczące m.in.: umów o kredyt innych niż umowy o kredyt na rachunku bieżącym; umów o kredyt odnawialny, dla których nie można ustalić terminu lub kwoty spłaty kapitału, bądź jeśli data zawarcia umowy nie jest znana.

UOKiK napisał w przygotowanym przez siebie dokumencie, że _ jednolity sposób obliczania rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania jest niezbędny dla realizacji celów dyrektywy - umożliwienia konsumentom porównania ofert kredytodawców z różnych państw członkowskich _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w kredytach. Co zyskali klienci? Nowe przepisy pozwalają na proste porównanie ofert różnych banków. Wydłużył się też czas, w którym możemy odstąpić od zawartej umowy.
Chcesz wziąć kredyt? Ju z 18 grudnia... Złożyłeś wniosek o kredyt hipoteczny i czekasz na decyzję banku? Postaraj się podpisać umowę do 18 grudnia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)