Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

PKO BP potwierdza. Chcemy kupić AIG

0
Podziel się:

Bank negocjuje przejęcie prawie 100 proc. udziałów w AIG Bank Polska.

PKO BP potwierdza. Chcemy kupić AIG
(PAP/Szymon Pulcyn)

Bank negocjuje przejęcie prawie 100 proc. udziałów w amerykańskiej instytucji.

PKO BP 28 listopada złożyło ofertę kupna 99,92 proc. akcji AIG Bank Polska S.A. i 100 proc. akcji spółki AIG Credit S.A. Jak podał giełdowy bank w komunikatach znajduje się on obecnie w fazie negocjacji zakupu, bez prawa wyłączności.

Zapłata ma pochodzić ze środków własnych banku.

Prawdopodobieństwa całej sytuacji nadaje kolejny komunikat o powołaniu nowego wiceprezesa zarządu PKO BP - Jarosława Myjaka. Nowy wiceszef spółki był m.in. prawnikiem w Kancelarii Prawnej Dewey & LeBouef. Jeśli transakcja dojdzie do skutku taka wiedza na pewno się przyda.

O tym, że PKO BP może kupić jakiś bank spekulowano już od jakiegoś czasu. Transakcji przejęcia przez PKO jakiegoś innego podmiotu od początku sprzyjał Waldemar Pawlak.

Mimo że AIG Bank jest 20. bankiem w Polsce pod względem funduszy własnych, to stanowi łakomy kąsek dla innych. Ma 2 mln klientów i jest jednym z najbardziej zyskownych w branży. Bessa na GPW sporo uszczupliła cenę akcji amerykańskiej instytucji

Gdyby PKO BP, który po trzecim kwartale miał 122,1 mld zł aktywów, przejął AIG Bank, odzyskałby pozycję największego banku na rynku, wyprzedzając Pekao.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)