Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKO reaktywuje Szkolne Kasy Oszczędności

0
Podziel się:

Oszczędzający uczniowie zaczną wreszcie zarabiać na swoich lokatach.

PKO reaktywuje Szkolne Kasy Oszczędności
(skynesher/iStockphoto)

PKO BP reaktywuje Szkolne Kasy Oszczędności. Bank chce zachęcać do odkładania drobnych sum nie tylko uczniów, ale też nauczycieli. DO SKO należy ponad 140 tysięcy uczniów z blisko 2 tysięcy szkół. Aby zwiększyć popularność kas, bank chce dostosować je do wymogów XXI wieku.Uczniowie zaczną wreszcie zarabiać.

– _ Planujemy w najbliższym czasie wprowadzić wiele innowacyjnych zmian. Dzięki nim Szkolne Kasy Oszczędności będą kompleksowym programem edukacji finansowej uczącym dzieci oszczędzania i korzystania z nowych narzędzi bankowości. Zaproponujemy także nowoczesne produkty finansowe, które umożliwią najmłodszym samodzielne gospodarowanie własnymi środkami. Dzieci od wczesnych lat będą mogły uczyć się praktycznego korzystania z oferowanych przez Bank usług. Kiedy zostaną posiadaczami dorosłego rachunku, będą o wiele lepiej znały zasady funkcjonowania produktów finansowych _ – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

**88 proc. dzieci w wieku 7-12 lat dysponuje własnymi pieniędzmi – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie PKO Banku Polskiego przez firmę badawczą Grupa IQS. Według deklaracji rodziców prawie 80 proc. dzieci w tym wieku oszczędza.
Unowocześnienie SKO ma uatrakcyjnić w oczach młodzieży tę formę oszczędzania. Przede wszystkim ma wzrosnąć oprocentowanie, choć na razie nie wiadomo jeszcze o ile. Dziś wynosi ono zaledwie 0,01 procent. Tymczasem banki oferują zwykłe lokaty na 3 - 5 proc. PKO BP zapewnia, że po zmianach na SKO warunki będą atrakcyjne.

Szykuje się też inna rewolucja: dziś odsetki, nie dość że groszowe, w dodatku trafiają na konta szkół, a nie uczniów. To dlatego, że bank pracuje na zbiorczych rachunkach szkół, a wgląd w jednostkowe konta uczniów mają tylko nauczyciele. Od następnego roku szkolnego odsetki mają trafiać już do kieszeni uczniów.

Oprócz tego bank zamierza inwestować w edukację - dzieci intensywniej mają się dowiadywać, czym jest oszczędzanie, pieniądze, karty. Powstaje podręcznik, do 1.730 szkół trafiły pakiety startowe, które oprócz materiałów szkoleniowych zawierają drobne gadżety dla dzieci. Zajęcia _ bankowe _ mieliby prowadzić nauczyciele, opiekujący się dziś SKO.

SKO – rys historyczny

Czytaj w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)