Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pogarsza się portfel kredytów banków spółdzielczych

0
Podziel się:

Ale jego jakość i tak jest lepsza od banków komercyjnych.

Pogarsza się portfel kredytów banków spółdzielczych
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Pogarsza się jakość portfela kredytowego banków spółdzielczych, ale i tak ich portfel jest wyraźnie lepszy od banków komercyjnych.

- _ Kryzys gospodarczy sprzed dwóch lat dotknął cały sektor bankowy jednak banki spółdzielcze radzą sobie dosyć dobrze _- zapewnia Jerzy Bańka ze związku Banków Polskich. Jego zdaniem zagrożenie, z którym musiały borykać się banki komercyjne w przypadku banków spółdzielczych było znacznie mniejsze. - _ Tutaj każdy klient jest doskonale znany bankowi - _podkreśla Jerzy Bańka.

POSŁUCHAJ EKSPERTA ZBP:

_ - Oprócz osób prywatnych głównymi klientami banków spółdzielczych są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. I tutaj także trendy są dobre _- podkreśla Jerzy Bańka.

POSŁUCHAJ EKSPERTA ZBP:

Bankowcy narzekają, że przeszkodą w ich działalności jest przede wszystkim wciąż zmieniające się i niespójne prawo, za którym trudno nadążyć - podkreślają bankowcy. Uważają też, że nie najlepiej na poziom akcji kredytowej wpłynie rekomendacja T zaostrzająca warunki udzielania kredytów.

Częśc regulacji zawartych w rekomendacji weszła w zycie pod koniec sierpnia. Domański zaznaczył, że choć banki spółdzielcze stosują dośc konserwatywne metody oceny ryzyka, to i tak konieczne będzie dostosowanie procedur do nowych wymogów. To zaś może ograniczyc akcję kredytową.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/t34130.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oszczednosci;polakow;wzrosly;do;844;6;mld;zl,201,0,676041.html) Oszczędności Polaków wzrosły do 844,6 mld zł Największy wpływ na wzrost ich wartości miały depozyty złotowe i walutowe
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t110030.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/polacy;nie;chca;opodatkowania;bankow,108,0,672108.html) Polacy nie chcą opodatkowania banków Rządowy pomysł podoba się tylko co czwartemu ankietowanemu. 57 proc. jest przeciw.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)