Notowania

BZ WBK przejmuje polski oddział Deutsche Bank. Sprawdziliśmy, co to oznacza dla klientów

Potwierdziły się informacje money.pl o połączeniu wydzielonej części Deutsche Banku z BZ WBK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
Proces przejęcia ma być nieodczuwalny dla klientów.

Wraz z kupnem części Deutsche Banku BZ WBK przejmie obsługę 234 tys. klientów indywidualnych. Prócz tego pod nowym szyldem znajdzie się także blisko 40 tys. przedsiębiorców i ponad 90 tys. zamożnych klientów private bankingu.

Potwierdziły się informacje money.pl o połączeniu wydzielonej części Deutsche Banku z BZ WBK. Dzięki tej transakcji na polskim rynku finansowym powstaje poważna siła, która może zagrozić pozycji Banku Pekao (dziś drugiemu największemu bankowi w Polsce).

Blisko 365 tys. klientów DB trafi pod hiszpańskie skrzydła grupy Santander, w ramach której działa BZ WBK. Sprawdziliśmy, co dla nich oznacza to połączenie.

- Intencją obu banków jest przeprowadzenie procesu w sposób nieodczuwalny dla naszych klientów. Obecnie nie są planowane żadne zmiany w ofercie banku. Do czasu podziału Deutsche Bank Polska kontynuuje świadczenie usług na rzecz swoich Klientów. Z chwilą podziału BZ WBK S.A. przejmie zobowiązania dotyczące produktów i usług klientów Deutsche Bank Polska S.A., w tym oprocentowania, opłat i prowizji - zapewniła nas Katarzyna Wiszniewska z departamentu komunikacji korporacyjnej Deutsche Bank Polska.

Jak poinformował money.pl DB, późniejsze ewentualne zmiany, gdyby miały zajść, będą musiały zostać przedstawione klientom w postaci umowy z nowym właścicielem.

PIN-y i karty zostają

Po przejęciu BZ WBK zyska 234 tys. nowych klientów indywidualnych. To potężna grupa, która ulokowała w banku w sumie 6,6 mld zł. Tu rodzi się pytanie o to, jak w praktyce będzie wyglądała ta "przeprowadzka". Czy będzie konieczność wymienia krat płatniczych, numerów PIN czy też numeru rachunku?

- Z chwilą podziału umowy zawarte przez klientów Deutsche Bank Polska z dotychczasowym bankiem pozostaną w mocy i nie będą wymagały aneksowania. Nie zmienią się również numery przenoszonych rachunków bankowych, aktywne pozostaną wszystkie karty i numery PIN - uspokaja Katarzyna Wiszniewska.

BZ WBK walczy o firmy. Chce do 2018 r. pozyskać 100 tys. nowych klientów

To dobra wiadomość również dla 39 tys. biznesmenów i 91 tys. klientów private bankingu. Również i ich karty pozostają w mocy.

Co z rachunkami maklerskimi?

Prócz bankowości detalicznej i biznesowej BZ WBK, przejmuje również dom maklerski Deutsche Banku. - Z chwilą zakończenia transakcji, planowanej w IV kwartale 2018 r., dom maklerski DB Securities S.A. zostanie w całości przeniesiony do BZ WBK S.A., wraz z aktywami klientów – potwierdziła Katarzyna Wiszniewska.

Jednak i w tym przypadku jego klienci, posiadający rachunek maklerski w DB, nie powinni specjalnie odczuć scalenia.

- Poza zmianą właściciela domu maklerskiego, nic się więc dla klientów nie zmieni – zapewniła przedstawicielka DB. - Nasi klienci zostaną poinformowania z wyprzedzeniem o dacie przeniesienia - podkreśliła.

Zmieni się rachunek do obsługi kredytu

Zmianę właściciela mogą jednak odczuć te osoby, które w Deutsche Banku zaciągnęły kredyt na mieszkanie, albo pożyczkę hipoteczną denominowaną w obcych walutach.

To jednak nie nastąpi nagle i niespodziewanie. - W przypadku klientów korzystających z kredytu mieszkaniowego czy też pożyczki hipotecznej denominowanej w walutach obcych, rachunek do obsługi kredytu czy pożyczki w Deutsche Bank Polska S.A. docelowo ulegnie zmianie przyznała przedstawicielka Banku. - Poinformujemy naszych klientów z odpowiednim wyprzedzeniem o planowanym terminie zmiany - zapewniła.

współpraca: Jacek Bereźnicki

Tagi: bank zachodni wbk, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-12-2017

ABZKNF udzielając zgody na transakcje postępuje wbrew polskim interesom. Wydzielenie z działalności banku kredytów hipotecznych (niby franki) których nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)