Notowania

knf
08.03.2012 08:40

Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku. KNF stawia warunki

Jeden z największych europejskich banków szykuje ofensywę na polskim rynku. Zobacz, czego żąda KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

Komisja Nadzoru Finansowego wskazuje, że bank Santander, który planuje połączenie polskich instytucji finansowych BZ WBK i Kredyt Banku, powinien wejść na warszawską giełdę, powiedział szef KNF Andrzej Jakubiak.

- _ Chcemy, aby właściciel połączonych BZ WBK i Kredyt Banku był notowany na GPW, jak w przypadku UniCredit i Pekao SA _ – powiedział _ Reuterowi _ Jakubiak.

Dodał, że chciałby aby free float (liczba akcji w wolnym obrocie - red.) połączonej instytucji sięgał 25 procent. Kolejnym warunek przedstawiony przez KNF to bezpośrednia kontrola Santandera nad połączonym bankiem. Według słów Jakubiaka, jeśli te warunki zostaną spełnione transakcja może zostać sfinalizowana do końca 2012.

Połączone BZ WBK i Kredyt Bank, z prawie 900 oddziałami i 3,5 milionem klientów indywidualnych, staną się trzecią instytucja finansową w Polsce o szacowanej kapitalizacji ok. 5 mld euro.

Według wcześniejszych informacji po planowanym połączeniu, Santander obejmie około 76,5 proc. akcji połączonego banku, a KBC około 16,4 procent. Pozostali inwestorzy mniejszościowi uzyskają około 7,1 proc. akcji. Banco Santander zobowiązał się pomóc KBC w obniżeniu udziału KBC w połączonym banku poniżej 10% bezpośrednio po połączeniu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: knf, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz