Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawo bankowe. Senat zgłosił dwie poprawki do nowelizacji

0
Podziel się:

Księgi rachunkowe banków i sporządzone na ich podstawie np. wyciągi będą miały moc prawną dokumentów urzędowych, z wyłączeniem postępowania cywilnego.

Prawo bankowe. Senat zgłosił dwie poprawki do nowelizacji
(RapidEye/iStockphoto)

Senatorowie zaproponowali dwie poprawki do ustawy o BGK oraz o funduszach inwestycyjnych. Nowela ma dostosować przepisy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pozbawienia ksiąg bankowych statusu dokumentu urzędowego.

Senat zgłosił dwie poprawki, które określają m.in., że księgi rachunkowe banków i sporządzone na ich podstawie np. wyciągi mają moc prawną dokumentów urzędowych, z wyłączeniem postępowania cywilnego.

Przygotowany przez Senat projekt nowelizacji ma na celu dostosowanie przepisów do wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 2011 r. o pozbawieniu ksiąg bankowych, a także dokumentów funduszy sekurytyzacyjnych statusu dokumentów urzędowych. W uzasadnieniu TK wskazał, że konsekwencje nadania mocy prawnej tym dokumentom w postępowaniu cywilnym obciążają pozwanego konsumenta.

Za przyjęciem uchwały wraz z poprawkami zagłosowało 55 senatorów, żaden nie był przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m250040.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/bgk;zawarl;umowy;z;limitem;gwarancji;de;minimis;firmy;moga;liczyc;na;16;mld;zl,46,0,1291054.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Na firmy czeka 16 miliardów złotych W ramach gwarancji de minimis, BGK będzie udzielał gwarancji na kredyty oferowane przez banki komercyjne małym i średnim przedsiębiorstwom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/m127140.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/bgk;wyplacil;wnioskodawcom;programow;unijnych;129;7;mld;zl,213,0,1249749.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bank wypłacił prawie 130 mld zł środków z UE Wypłaty zostały uruchomione w połowie stycznia 2010 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/m34129.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/gwarancje;kredytow;dla;firm;bgk;przygotowuje;oferty,188,0,1229500.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ten bank pracuje nad gwarancjami kredytów Bank Gospodarstwa Krajowego przygotowuje oferty gwarancji spłaty kredytu obrotowego udzielanego małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach programu pomocowego de minimis.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)