Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Idea Bank przekłada prezentację wyników. Prezes obiecywał zyski

1
Podziel się

Wszyscy zainteresowani bieżącymi wynikami finansowymi Idea Banku będą musieli jeszcze poczekać. Władze przesunęły o ponad tydzień prezentację raportu kwartalnego.

Idea Bank przesuwa publikację raportu.
Idea Bank przesuwa publikację raportu. (Michal Wozniak/East News)
bDIMJJMB

Idea Bank przesuwa termin publikacji raportu finansowego za trzeci kwartał - poinformowały władze banku w oficjalnym komunikacie. Pierwotny plan zakładał, że opinia publiczna pozna szczegółowe wyniki 20 listopada.

Termin prezentacji został przesunięty o ponad tydzień na 28 listopada. Oficjalnie nie podano przyczyn tej zmiany. Nieoficjalnie mówi się, że przy obecnym zamieszaniu wokół banku, zarząd chce bardzo starannie przygotować raport, na który zwrócone będą oczy całego rynku finansowego.

W krótkim komunikacie Idea Bank przekazał także, że nie będzie publikował raportu kwartalnego i skonsolidowanego za czwarty kwartał. Wyniki za ostatnie trzy miesiące roku poznamy dopiero przy okazji rocznego sprawozdania finansowego.

bDIMJJMD

Warto przypomnieć, że poprzednia publikacja wypadła bardzo słabo. Idea Bank w drugim kwartale miał aż 404 mln zł straty netto wobec prawie 54 mln zł zysku w tym samym okresie poprzedniego roku.

Zobacz także: Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Spadł nie tylko wynik netto banku, ale też mniejsze były dochody z tytułu odsetek. Spadły z 212 do 147 mln zł. Z kolei na prowizjach i opłatach Idea Bank był 190 mln zł pod kreską wobec plus 69 mln zł przed rokiem.

bDIMJJMJ

Ze względu na stratę w drugim kwartale, całe pierwsze półrocze było na minusie. Strata netto sięgała 380 mln zł. W tym samym czasie rok wcześniej władze banku mogły się pochwalić 97 mln zł zysku.

Prezes jeszcze we wrześniu podkreślał, że to jednorazowa sytuacja i w kolejnych kwartałach będzie mógł się pochwalić zyskami. Weryfikacja będzie możliwa jednak dopiero 28 listopada.

Najnowsze informacje nie wywołały wielkiego niepokoju wśród inwestorów, choć po notowaniach widać, że nie takich informacji spodziewali się giełdowi gracze. Około godziny 11:00 akcje Idea Banku traciły na wartości ponad 2 proc. Jedna akcja kosztuje 2,54 zł. Przy tym poziomie cały bank jest wart około 200 mln zł. Od początku roku kapitalizacja spadła o 90 proc.

bDIMJJMK

Obserwuj bieżące notowania akcji Idea Banku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDIMJJNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
ANALITYK
2 lata temu
Jestem ciekaw, ile zostało z 15 miliardów depozytów terminowych z końca czerwca. Sprawozdanie za 3 kwartał tego nie pokaże (stan na koniec września). Nic nie warta jest ta cała sprawozdawczość finansowa.