Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Oficjalnie nie ma już BZ WBK. Bank zarejestrowany jako Santander

Oficjalnie nie ma już BZ WBK. Bank zarejestrowany jako Santander

Zmiany syzldów w całej Polsce już ruszyły. Fot. wp.pl
Zmiany syzldów w całej Polsce już ruszyły.

Sąd zarejestrował w piątek zmianę nazwy Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska. Kolejnym krokiem będzie rebranding i zmiana szyldów. Z piątku na sobotę możliwe są utrudnienia dla klientów korzystających z bankowości internetowej i mobilnej.

"Zarząd banku informuje, że otrzymał informację o zarejestrowaniu w dniu 7 września 2018 r. przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zmian Statutu Banku, przyjętych przez zwyczajne walne zgromadzenie banku z dnia 16 maja 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Zarejestrowana zmiana statutu banku obejmuje zmianę nazwy banku oraz przeniesienie jego siedziby z Wrocławia do Warszawy. Nowy adres to: al. Jana Pawła II 17, Warszawa.

Oficjalny start kampanii rebrandingowej bank zapowie w piątek wieczorem, a w poniedziałek
10 września przedstawi szczegóły zmiany marki.

Santander podkreśla, że zmiana nazwy, logo oraz siedziby nie wymaga od klientów podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Wszystkie umowy z BZ WBK pozostają w mocy, bez konieczności podpisywania dodatkowych aneksów. Nie zmieniają się również numery rachunków bankowych, terminy ważności kart, numery PIN czy hasła do usług bankowości internetowej i mobilnej.

Bank w ten weekend planuje zmianę wyglądu oddziałów oraz usług bankowości internetowej i mobilnej. Placówki bankowe, serwisy informacyjne i transakcyjne oraz aplikacje mobilne zyskają nową kolorystykę, wygląd i - jak zapewniają przedstawiciele banku - lżejszą, bardziej intuicyjną nawigację i użyteczność, która ma być wygodniejsza i prostsza dla klientów.

W piątek od godz. 23.30 do soboty do godz. 12.00 bank zapowiada przerwę aktualizacyjną, podczas której będą trwały prace dostosowujące portale do nowej kolorystyki. Strona informacyjna oraz usługi bankowości internetowej i mobilnej będą w tych godzinach niedostępne dla użytkowników.

Zgodnie z planem, nowa strona internetowa santander.pl oraz usługi bankowości internetowej i mobilnej powinny być ponownie dostępne dla klientów od soboty, od godz. 12:00. W tym czasie będą mogli bez przeszkód korzystać z płatności kartami oraz bankomatów/wpłatomatów. Z zastrzeżeniem jednak, że z uwagi na konieczność dostosowania ekranów w bankomatach do nowych wymagań, mogą występować chwilowe przerwy w pracy poszczególnych urządzeń.

- Zmiana marki i zmiana nazwy to długoterminowa inwestycja. Chcemy ją rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, po formalnej rejestracji w KRS. Koszty zamierzamy rozłożyć na 2 lata - zapowiadał już w kwietniu prezes BZ WBK Michał Gajewski.

Bank Zachodni WBK już od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 132 mln klientów w 13,7 tys. oddziałów na 10 głównych rynkach świata, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku.

Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro pod względem kapitalizacji. Z kolei BZ WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Pod względem wartości zgromadzonych aktywów zajmuje trzecią pozycję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bz wbk, finanse, santander, bankowość, sąd, rebranding
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
bnhjkml
2018-09-13 14:08
Zamienili kolor zielony na czerwony. Giełda wie co to znaczy
ok
2018-09-13 13:58

Jak to fajnie szastać pieniędzmi 60 - 70 milionów aby wystrój zmienić.
Cisza przed burzą !!!!!!!
2018-09-13 12:23
BIOTON !!!!.. Rośnie nam nowa gwiazda na parkiecie. Światowy kapitał zaczyna walkę o spółkę, co mocno wyśrubuje kurs spółki, tak uważam.
Pokaż wszystkie komentarze (81)