Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rekordowa dotacja od rządu. Dostanie ją największy bank inwestycyjny na świecie

Rekordowa dotacja od rządu. Dostanie ją największy bank inwestycyjny na świecie

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych Fot. REUTERS
JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych

JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski.

We wrześniu zeszłego roku gruchnęła informacja, że JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. W lutym w prasie ukazały się ogłoszenia rekrutujące pierwszych nowych pracowników. W sumie bank chce u nas zatrudnić 3 tys. osób.

Jak podaje "Puls Biznesu", Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało z JP Morgan umowę na rządowy grant w wysokości 20,2 mln zł. W zamian za pieniądze firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r.

To najwyższa rządowa dotacja w historii dla firmy z sektora usług finansowych. W całym sektorze usług biznesowych wyższą - 31,5 mln zł - dostał tylko IBM, gdy w 2010 r. otworzył we Wrocławiu centrum BPO i zadeklarował, że zatrudni 3 tys. osób (obecnie zatrudnia ponad 4 tys.).

Zobacz: "To uderzenie w wolność osobistą Polaków".

Balcerowicz o zakazie handlu w niedziele

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych. To również największy bank w USA i trzeci bank na świecie pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi.

Czytaj także
Polecane galerie
proletariusz
2018-03-11 09:44
To tak w ramach repolonizacji banków....... :))))))))))))))))))))))))))))))))))
WuWuA
2018-03-08 12:07
I to jest k..granda to jest sabotarz.., zabierają polskim przedsiębiorcom, polskim pracownikom,ogólnie Polakom 20 baniek, żeby stworzyć 3,5tysiaca miejsc pracy (pewnie dla znajomych królika coś a'la taki plan/fundusz rozwoju rodziny i znajomych) Wcześniej dali Mercedesowi jeśli dobrze pamiętam.
Ci dostaną dotacje z naszych ulgi podatkowe itp
A ile Panie Premierze Morawiecki Polski przedsiębiorca mógł by miejsc pracy stworzyć za tyle ? sam z siebie? bez dotacji itp? jak byście mu tej kasy fiskalni opresorzy pod przymusem nie zabierali ?
Kiedyś może odpowiecie za zdradę stanu bo to się o to ociera
PODATNICY
2018-03-07 14:53
TO JEST ZAMACH STANU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (66)