Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowa dotacja od rządu. Dostanie ją największy bank inwestycyjny na świecie

69
Podziel się

JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski. Więcej dostał u nas tylko IBM.

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych
JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych (REUTERS)
bEhzUJnV

JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski.

We wrześniu zeszłego roku gruchnęła informacja, że JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. W lutym w prasie ukazały się ogłoszenia rekrutujące pierwszych nowych pracowników. W sumie bank chce u nas zatrudnić 3 tys. osób.

Jak podaje "Puls Biznesu", Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało z JP Morgan umowę na rządowy grant w wysokości 20,2 mln zł. W zamian za pieniądze firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r.

bEhzUJnX

To najwyższa rządowa dotacja w historii dla firmy z sektora usług finansowych. W całym sektorze usług biznesowych wyższą - 31,5 mln zł - dostał tylko IBM, gdy w 2010 r. otworzył we Wrocławiu centrum BPO i zadeklarował, że zatrudni 3 tys. osób (obecnie zatrudnia ponad 4 tys.).

Zobacz: "To uderzenie w wolność osobistą Polaków".
Zobacz także: Balcerowicz o zakazie handlu w niedziele

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych. To również największy bank w USA i trzeci bank na świecie pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi.

bEhzUJoy
wiadomości
najważniejsze
banki
KOMENTARZE
(69)
buhahaha
3 lata temu
to ten bank co Hitlera finansował
Solonaryba
3 lata temu
To jest jakiś żart ? Panie Morawiecki daj mi pan 15 baniek, żona na waciki potrzebuje. No i kiosk z piwem otworzę.
Ela
3 lata temu
Ale chamskie numery. wspierają tych, co trzepia najwięcej kasy. A przedsiębiorców polskich okradają. Trybunał stanu!
bEhzUJoz
proletariusz
3 lata temu
To tak w ramach repolonizacji banków....... :))))))))))))))))))))))))))))))))))
WuWuA
3 lata temu
I to jest k..granda to jest sabotarz.., zabierają polskim przedsiębiorcom, polskim pracownikom,ogólnie Polakom 20 baniek, żeby stworzyć 3,5tysiaca miejsc pracy (pewnie dla znajomych królika coś a'la taki plan/fundusz rozwoju rodziny i znajomych) Wcześniej dali Mercedesowi jeśli dobrze pamiętam. Ci dostaną dotacje z naszych ulgi podatkowe itp A ile Panie Premierze Morawiecki Polski przedsiębiorca mógł by miejsc pracy stworzyć za tyle ? sam z siebie? bez dotacji itp? jak byście mu tej kasy fiskalni opresorzy pod przymusem nie zabierali ? Kiedyś może odpowiecie za zdradę stanu bo to się o to ociera
...
Następna strona