Notowania

wiadomości
06.03.2018 07:34

Rekordowa dotacja od rządu. Dostanie ją największy bank inwestycyjny na świecie

JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski. Więcej dostał u nas tylko IBM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych

JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski.

We wrześniu zeszłego roku gruchnęła informacja, że JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. W lutym w prasie ukazały się ogłoszenia rekrutujące pierwszych nowych pracowników. W sumie bank chce u nas zatrudnić 3 tys. osób.

Jak podaje "Puls Biznesu", Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało z JP Morgan umowę na rządowy grant w wysokości 20,2 mln zł. W zamian za pieniądze firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r.

To najwyższa rządowa dotacja w historii dla firmy z sektora usług finansowych. W całym sektorze usług biznesowych wyższą - 31,5 mln zł - dostał tylko IBM, gdy w 2010 r. otworzył we Wrocławiu centrum BPO i zadeklarował, że zatrudni 3 tys. osób (obecnie zatrudnia ponad 4 tys.).

*Zobacz: "To uderzenie w wolność osobistą Polaków". *

Balcerowicz o zakazie handlu w niedziele

JP Morgan to międzynarodowa firma specjalizująca się w bankowości i usługach finansowych. To również największy bank w USA i trzeci bank na świecie pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi.

Tagi: wiadomości, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2018

wwwwJaki grant. Przecież ten bank zjawił się tu żeby zarabiać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To kant i zbyteczna rozrzutność. Zresztą JP morgan pokazał co … Czytaj całość

06-03-2018

BartekTo jakaś kpina. Przecież oni mają tyle kasy że mogliby nasz cały kraj wykupić. Moze jeszcze za nasze pieniądze będą roszczenia żydowskie realizować?

06-03-2018

DogenZdaje sie, ze samo sprowadzenie obcegobanku jest zdradą a dotacja wygląda na kpinę z Poakow.

Rozwiń komentarze (69)