Notowania

Sarasin chce zarządzać aktywami polskich bogaczy

Sarasin Bank wierzy w Polskę, polskich przedsiębiorców i osiągnięcie silnej pozycji na polskim rynku private banking.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szwajcarski bank Sarasin, specjalizujący się w private bankingu, rusza na podbój polskiego rynku usług finansowych dla najbogatszych. Rekomendacje ma naprawdę solidne. Zarządza obecnie 30 mld franków szwajcarskich i w 2008 roku został najlepszą instytucją zarządzania aktywami na świecie.

Głównym właścicielem Sarasin jest holenderski Rabobank, który również jest inwestorem branżowym polskiego BGŻ.

Grupą docelową Banku Sarasin w Polsce wśród której instytucja będzie szukać swoich potencjalnych klientów są przedsiębiorcy. To oni tworzą i posiadają najwięcej kapitału i wymagają dywersyfikacji aktywów finansowych. Dalszym źródłem biznesu jest kadra kierownicza, do której Sarasin również kieruje ofertę. Minimalna inwestycja początkowa w Banku Sarasin to 1 mln franków szwajcarskich (ok. 3 mln zł).

- _ Nasza strategia inwestycyjna opiera się na odpowiedzialności, etyce i zrównoważonym wzroście. Dlatego uniknęliśmy negatywnego wpływu kryzysu. Uważamy, że Polska jest najbardziej obiecującym krajem w Europie w perspektywie najbliższych 10 lat. Na świecie tworzy się nowy porządek systemu gospodarczego i oceniamy, że Polska będzie jednym z najdynamiczniejszych krajów na świecie. Jedną z zalet Polaków jest przedsiębiorczość . Dostrzegamy to i uważamy, że z naszymi usługami będziemy bardzo dobrym partnerem naszych polskich klientów _ - mówi Burkhard Varnholt, Chief Investment Officer Sarasin Bank.

Tagi: sarasin, wiadomości, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz