Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Standard & Poor's obniżył rating 15 włoskich banków

0
Podziel się:

Gospodarka, która dotkliwie odczuwa kryzys zadłużeniowy, wyraźnie słabnie. Obniżyli rating 15 bankom.

Standard & Poor's obniżył rating 15 włoskich banków

Agencja usług finansowych Standard & Poor's zakomunikowała w piątek, że obniżyła rating 15 włoskich banków z uwagi na ryzyko długotrwałej recesji we Włoszech.

- _ W przypadku Włoszech, które stoją w obliczu recesji bardziej długotrwałej i głębszej niż przewidywano, sądzimy, że niepewność co do sytuacji banków włoskich nasiliła się _ - głosi komunikat opublikowany przez agencję.

Wśród banków, którym obniżono ocenę, znalazły się regionalne Banca Popolare dell'Emilia Romagna i Standard & Poor's

Agencja podkreśliła jednak, że rating największych banków włoskich, takich jak UniCredit, Intesa Sanpaolo i Mediobanca pozostał niezmieniony.

W połowie lipca inna agencja - Moody's obniżyła rating 13 włoskich banków, w tym UniCredit (do którego należy m. in. bank Pekao S.A.)
i Intesa Sanpaolo. Wcześniej Moody's obniżył rating włoskich obligacji rządowych.

Gospodarka włoska, która dotkliwie odczuwa kryzys zadłużeniowy, wyraźnie słabnie. Włoski Produkt Krajowy Brutto (PKB) spadł w pierwszym kwartale br. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego o 0,8 proc.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Obniżyli ratingi 13 bankom. Jeden działa w Polsce Obniżka ratingu dotknęła takie instytucje jak jeden z największych włoskich banków - UniCredit.
Są blisko poziomu śmieciowego. Jest źle Premier Włoch Mario Monti nazwał nieszczęściem decyzję agencji Moody's o obniżeniu ratingu włoskich obligacji rządowych o dwa punkty.
Włochy znów na tapecie. Rating w dół, jest źle Kolejne obniżenie ratingu Włoch jest poważnym ciosem dla europejskiej gospodarki.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)