Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Startuje bank dla mikro i małych firm

0
Podziel się:

FM Bank, który we wtorek otrzymał zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej od Komisji Nadzoru Finansowego, liczy że uzyska rentowność na przełomie 2011 i 2012 r.

Startuje bank dla mikro i małych firm

*FM Bank, który we wtorek otrzymał zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), liczy że uzyska rentowność na przełomie 2011 i 2012 r., wynika z wypowiedzi przedstawicieli firmy. *

_ Zakładamy, że osiągniemy break-even na przełomie 2011 i 2012 r. _ - powiedział prezes FM Bank Henryk Pietraszkiewicz na konferencji prasowej. Dodał, że spółka liczy, że pozyska 40 tys. klientów w pierwszym roku działalności.

Nowy bank kieruje swoją ofertę do mikro i małych przedsiębiorstw. Bank ma również ofertę depozytową dla klientów indywidualnych.

Obecnie FM Bank ma 60 placówek i zatrudnia 350 osób. Do końca roku chce zatrudnić kolejnych 50 osób.

Docelowa suma bilansowa banku (w ciągu 5 lat) to pow. 1,3 mld zł, wynika z przedstawionych założeń biznesowych. Docelowy zwrot z kapitału własnego (ROE) to ok. 30% a docelowy wskaźnik kosztów do przychodów to poniżej 0,6.

Udziałowcami FM Banku są fundusz private equity Abris Capital Partners, organizacja członkowska Grupy Banku Światowego International Finance Corporation oraz były prezes Getin Holding Piotr Stępniak.

wiadomości
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)