Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strauss-Kahn wywinie się za 3 mln dolarów?

0
Podziel się:

Znany adwokat uważa, że sprawa zakończy się polubownie.

Strauss-Kahn wywinie się za 3 mln dolarów?
(PAP/EPA)

Słynny amerykański adwokat Alan Dershowitz wyraził przekonanie, że sprawa oskarżonego o próbę gwałtu byłego szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna zakończy się polubownie, a domniemana ofiara otrzyma nawet 3 miliony dolarów odszkodowania.

Dershowitz, który zasłynął w przeszłości obroną w głośnych procesach karnych m.in. boksera Mike'a Tysona i byłej gwiazdy futbolu amerykańskiego O.J. Simpsona, jest przekonany, że w aferze DSK dojdzie do ugody między obu stronami przed rozpoczęciem procesu.

_ Mógłbym się założyć, że będzie porozumienie przed procesem, bo leży to w interesie zarówno obrony (DSK), jak i skarżącej, aby ta sprawa nie zaszła zbyt daleko _ - powiedział Dershowitz w wywiadzie dla francuskiego dziennika _ Le Figaro _.

_ Jeśli strony zawrą ugodę, skarżąca otrzyma natychmiast (za odstąpienie od swoich zarzutów) dwa czy trzy miliony dolarów _ - przewiduje Dershowitz. _ Z punktu widzenia ofiary, lepiej jest skończyć z 2-3 mln dolarów na koncie, niż ryzykować utratę wszystkiego _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/francuzka;albo;meksykanin;kto;zostanie;szefem;mfw,116,0,849268.html) Francuzka albo Meksykanin. Kto zostanie szefem MFW?
W jego opinii, gdyby doszło do procesu i Strauss-Kahn zostałby skazany, to skarżąca będzie miała problem z wyegzekwowaniem od niego odszkodowania.

Amerykański adwokat wyjaśnił, że własny majątek byłego szefa MFW jest dość skromny w porównaniu z majątkiem jego żony Anne Sinclair. Tak więc - dodał Dershowitz - w razie wyroku skazującego DSK mógłby ogłosić, że jest niewypłacalny.

Zdaniem Dershowitza, także obrońcom Strauss-Kahna powinno zależeć na tym, by doprowadzić do polubownego rozwiązania sporu, gdyż proces _ byłby równie okropny dla DSK, jak i dla pokojówki, a materiał prokuratora wydaje się solidny _.

Zaznaczył, że amerykański prokurator nie ma prawnej możliwości przeszkodzenia w ugodzie między obu stronami.

Także inni, cytowani przez francuskie media prawnicy, uważają, że Strauss-Kahn ma wciąż szanse uniknąć długiego procesu i surowej kary, jeśli zmieni strategię obrony i przyzna się do niektórych, lżejszych ze stawianych mu przez prokuraturę zarzutów, oprócz głównego oskarżenia o próbę gwałtu.

Zgodnie z obowiązującą w USA procedurą obrońcy Strauss-Kahna mogą w każdej chwili wejść w negocjacje ze stroną przeciwną lub z prokuraturą, aby załatwić sprawę polubownie, zanim rozpocznie się proces.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z USA (AFP, ang):

32-letnia pokojówka hotelu Sofitel na Manhattanie oskarża 62-letniego Strauss-Kahna, że 14 maja rzucił się na nią i zmusił ją do seksu oralnego. Przeciw Strauss-Kahnowi sformułowano kilka zarzutów: oprócz próby gwałtu oskarżono go także m.in. o nadużycia seksualne, bezprawne uwięzienie i wymuszone dotykanie. Oskarżony twierdzi, że jest całkowicie niewinny.

Media francuskie i amerykańskie podały, że na ubraniu pokojówki znaleziono ślady spermy Strauss-Kahna. Policja do tej pory nie potwierdziła tych doniesień. Adwokaci Strauss-Kahna dali do zrozumienia, że na procesie będą utrzymywać, iż doszło tylko do seksu z przyzwoleniem.

Wobec braku świadków przestępstwa i dowodów wymuszenia seksu sędziowie przysięgli będą musieli wybrać, czy wierzą oskarżonemu, czy ofierze. Termin następnego przesłuchania Strauss-Kahna w nowojorskim sądzie wyznaczono na 18 lipca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t139766.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;zostanie;uniewinniony,9,0,834057.html) "Strauss-Kahn zostanie uniewinniony" Zdaniem jego adwokata Benjamina Brafmana, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest niewinny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t139525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;zgodzila;sie;na;seks;ze;strauss-kahnem,47,0,832047.html) Nie zgodziła się na seks ze Strauss-Kahnem Adwokat pokojówki ujawnia co kobieta zezna przed sądem. _ W jej życiu doszło do katastrofy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t139657.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/adwokat;celebrytow;wybroni;szefa;mfw,238,0,831982.html) Adwokat celebrytów. Wybroni szefa MFW? Benjamin Brafman bronił Puffa Daddy'ego, Jay-Z oraz Michaela Jacksona. _ Jego numer telefonu trzeba mieć, jeśli wpada się w kłopoty _.
wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)