Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trudniej o wysoki zysk z lokat

0
Podziel się

Lokaty przynoszące zyski rzędu 8-9 procent w skali roku przechodzą do lamusa.

Trudniej o wysoki zysk z lokat
(Sandra Gligorijevic/Dreamstime.com)
bDBsQbBx

Lokaty przynoszące zyski rzędu 8-9 procent w skali roku przechodzą do lamusa. Przypieczętowała to ubiegłotygodniowa obniżka stóp procentowych w Polsce.

Rada Polityki Pieniężnej obcięła je o ćwierć punktu procentowego do poziomu 4 procent. To oznacza - pisze _ Polska _, że lada dzień pójdą za nią obniżki oprocentowania depozytów w bankach. Zyski z najlepszych lokat będą się wahać w okolicach 6 procent. Z tego względu - podkreśla gazeta - warto pospieszyć się z ulokowaniem swoich oszczędności w banku.

Ranking Money.pl
*Najlepsze i najgorsze lokaty * Najbardziej zyskowne lokaty oferują: VW Bank Direct, Allianz Bank, Meritum Bank, Eurobank oraz Bank Pocztowy. zobacz ranking Money.pl
bDBsQbBz

_ Polska _ dodaje, że w spadku oprocentowania lokat optymiści mogą dopatrzyć się też pewnych plusów. Dlaczego? Gdy oprocentowanie lokat w ubiegłym roku sięgało 9 procent, poziom inflacji wynosił prawie 5 procent. A to oznacza, że realny zysk z lokaty wynosił około 4 procent. Teraz co prawda oprocentowanie depozytów spada, ale warto pamiętać o tym, że również poziom inflacji jest niższy i wynosi około 3 procent. Zysk z depozytu 9 procent na jesieni i 7 procent teraz jest więc identyczny.

bDBsQbBF
bDBsQbCa
KOMENTARZE
(0)