Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzy w jednym - polisa inwestycyjna w BZWBK

0
Podziel się:

Gwarancja zwrotu całości kapitału, inwestycje w fundusze Arka, brak podatku od dochodu kapitałowych – to najważniejsze cechy nowej polisy inwestycyjnej BZWBK.

bFeISqpx

Polisa inwestycyjna została przygotowana przez BZWBK we współpracy z Commercial Union Polska TUnŻ. Łączy w sobie ubezpieczenie na życie z inwestycją w fundusze Arka. Minimalna kwota wpłaty na polisę to 5 tysięcy złotych, bank nie ustalił przy tym górnej granicy inwestycji. Polisa zakładana jest na trzy lata. Po tym okresie jej posiadacz otrzyma zainwestowany kapitał oraz wypracowane przez fundusze zyski.

| W ramach produktu przygotowane zostały trzy uzupełniające się profile inwestycyjne: Dynamiczny, Zrównoważony oraz Konserwatywny. W każdym z profili wpłacone środki inwestowane są w różnych proporcjach w fundusze Arka BZWBK Akcji, Arka BZWBK Zrównoważony, Arka BZWBK Stabilnego Wzrostu, Arka BZWBK Ochrony Kapitału. Udziały poszczególnych funduszy ARKA w profilach zostały dobrane tak, by zapewnić optymalny wynik inwestycji przy zmianach koniunktury giełdowej. Co najważniejsze, klient nie musi podejmować decyzji o wyborze profilu inwestycyjnego – zawsze będzie partycypował w wyniku profilu najbardziej zyskownego w danym okresie. |
| --- |

Po zakończeniu 3-letniego okresu ochrony ubezpieczeniowej gwarantowanej przez polisę jej posiadacz poza kapitałem otrzyma odsetki wysokości połowy najlepszego uśrednionego miesięcznego wyniku inwestycyjnego wypracowanego przez najbardziej zyskowną ze strategii. Od zysków nie zostanie przy tym pobrany 19% podatek od dochodów kapitałowych, co ma miejsce np. w przypadku inwestowania w klasyczne terminowe lokaty lub fundusze inwestycyjne. Ponadto polisa inwestycyjna gwarantuje zwrot 100% zainwestowanego kapitału - nawet jeśli w okresie jej obowiązywania sytuacja na rynku giełdowym była niekorzystna.

bFeISqpz

Polisa inwestycyjna gwarantuje także ochronę ubezpieczeniową. W przypadku śmierci jej posiadacza osoby uprawnione otrzymają 101% zainwestowanego w polisę kapitału. Również ta kwota jest zwolniona z podatku od dochodów kapitałowych oraz podatku od spadków i darowizn. Oczywiście osoby zakładające polisę inwestycyjną nie muszą przechodzić żadnych badań lekarskich.

Nabycie polisy inwestycyjnej nie wymaga uiszczania żadnych opłat lub prowizji. Wszystkie oddziały BZWBK przyjmują zapisy na polisy tylko do 24 kwietnia.

Profile polisy inwestycyjnej BZWBK
Profil inwestycyjnyFundusz Dynamiczny Zrównoważony Konserwatywny
Arka BZ WBK Akcji FIO 30% 20% 10%
Arka BZ WBK Zrównoważony FIO 20% 20% 15%
Arka BZ WBK Stabilnego Wzrostu FIO 20% 20% 15%
Arka BZ WBK Ochrony Kapitału FIO 30% 40% 60
bFeISqqa
fundusze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)