Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uchwalono zmianę nazwy BWR na Deutsche Bank 24 SA

0
Podziel się:

Zmiana statutu spółki dotycząca nazwy banku wymaga jeszcze zgody Komisji Nadzoru Bankowego

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Współpracy Regionalnej SA w Krakowie (BWR) uchwaliło w środę zmianę statutu spółki zakładającą zmianę nazwy banku na Deutsche Bank 24 SA (DB 24).

Zmiana statutu spółki dotycząca nazwy banku wymaga jeszcze zgody Komisji Nadzoru Bankowego.

Według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli BWR SA, polskie ramię pan-europejskiego detalicznego Deutsche Bank 24, utworzone na bazie krakowskiego banku rozpocznie działalność 1 lipca tego roku.

W jego strukturze znajdą się wszystkie obecne placówki BWR, a centrala banku pozostanie w Krakowie.

WZA spółki zdecydowało także, że strata bilansowa BWR SA za rok obrotowy 2000, w wysokości 19,764 mln zł, zostanie pokryta z zysku osiągniętego w latach następnych.

Prezes banku Friedhelm Herb poinformował akcjonariuszy, że na koniec tego roku BWR SA spodziewa się dodatniego wyniku finansowego.

'Program naprawczy banku winien z pomocą Narodowego Banku Polskiego i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w ciągu następnych pięciu lat doprowadzić do odrobienia dotychczasowych strat, łącznie ze stratami BWR Real Banku, który został przejęty przez BWR decyzją Komisji Nadzoru Bankowego' - powiedział Herb.

BWR SA ma charakter regionalny i posiada 33 placówki w Małopolsce i na Śląsku. W perspektywie DB 24 SA zamierza rozszerzyć swój zasięg na cały kraj oraz uruchomić usługi za pośrednictwem call-centers oraz Internetu.

DB 24 prowadzi działalność w Niemczech od września 1999 roku. W pierwszym kwartale tego roku rozpoczął działalność w Belgii, a następnie Polsce, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Portugalii.

Według planów na koniec tego roku paneuropejski bank będzie obsługiwał 11,1 mln klientów, przy udziale 21.000 tys. pracowników i poprzez sieć ponad 2000 oddziałów, a także dziewięciu call-centers oraz Internet.

Plany do 2005 roku zakładają zwiększenie liczby klientów do około 14 mln oraz uzyskanie rocznego dochodu przed opodatkowaniem na poziomie 1 mld euro.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)