Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Więcej pożyczamy niż oszczędzamy

0
Podziel się:

Na koniec lipca wartość depozytów była niższa o prawie 13 procent niż rok wcześniej.

Więcej pożyczamy niż oszczędzamy

*Na koniec lipca wartość depozytów zgromadzonych w bankach wyniosła 589,733 mld złotych. To o 0,9 procent mniej niż w czerwcu i o 12,8 procent poniżej poziomu sprzed roku. *Natomiast suma kredytów udzielonych przez banki spadła w porównaniu do czerwca o 1,9 procent i wynosiła 671,25 mld złotych. Rok wcześniej byliśmy jednak zadłużeni w bankach na kwotę o ponad 23 procent niższą.

Osoby prywatne miały na koniec lipca ulokowane 365,05 mld zł, czyli więcej o 22 proc. niż przed rokiem. O ponad 32 proc., do 399,3 mld zł, wzrosło jednak ich zadłużenie z tytułu kredytów bankowych.

Również firmysą zadłużone w bankach na wyższą kwotę niż 12 miesięcy wcześniej. Na koniec lipca były winne bankom 226,3 mld złotych (w 2008 roku o 11,3 proc. mniej). W tym samym czasie ich lokaty w bankach przyrosły o 3,1 proc. do 145,16 mld złotych.

Raporty Money.pl
*Rośnie suma zagrożonych kredytów * Ruszają dopłaty do kredytów hipotecznych. Pomogą bezrobotnym czy uchronią banki przed toksycznymi długami?
*Ankieta Money.pl: e-lokaty rosną w siłę * Prawie 45 procent internautów, którzy zamierzają zamówić produkty finansowe on-line, wybierze lokatę - wynika z ankiety Money.pl.
*Ile długów mają Polacy? Zależy, kto liczy * InfoMonitor mówi o 10 mld zł zaległych długów. NBP szacuje je na 15 mld. Skąd taka różnica?
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)