Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Arkadiusz Droździel
|

Wielka awaria! Pilnie sprawdź stan konta!

0
Podziel się:

Jeśli 14 stycznia wypłacałeś pieniądze kartą VISA, operacja mogła zostać zaksięgowana kilkanaście razy.

Wielka awaria! Pilnie sprawdź stan konta!
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Jeśli 14 stycznia wypłacałeś z bankomatu pieniądze kartą VISA, ta sama operacja mogła zostać zaksięgowana kilka, a nawet kilkanaście razy. Pierwsi przekonali się o tym klienci mBanku oraz Multibanku. Jednak problem mogą mieć klienci innych banków.

W takiej sytuacji znalazł się także internauta Money.pl, który 14 stycznia wypłacił z rachunku w mBanku za pośrednictwem bankomatu 700 złotych. Okazało się jednak, że bank rozliczył mu tą transakcję aż... 16 razy. Tym samym z jego konta zniknęło zamiast 700, aż 11,2 tys. złotych.

Jak informują Mateusz Żelechowski i Magdalena Ossowska, rzecznicy Multibanku i mBanku, sprawa może dotyczyć kilku tysięcy klientów ich banków.

Jednak także właściciele rachunków w innych bankach nie mogą czuć się spokojnie. Najprawdopodobniej błędnie księgowano wypłaty z bankomatów w większości banków, korzystających z kart VISA. A Multibank i mBank były pierwszymi tylko dlatego, że najszybciej rozliczają transakcje kartami!

Prawdopodobnie spać spokojnie mogą klienci Banku Zachodniego WBK. ,,U nas problem też wystąpił, ale nasi klienci nie powinni mieć powodów do składania reklamacji, bo zareagowaliśmy w porę i nie dopuściliśmy do wielokrotnego zaksięgowania transakcji na ich kontach" - mówi Grzegorz Adamski z biura prasowego BZ WBK. W tym przypadku zadziałał system monitoringu banku, który eliminuje podejrzane zdarzenia w operacjach finansowych.

*VISA wszystkiemu winna *
Problem z kilkukrotnym rozliczaniem tej samej wypłaty z bankomatu nie leży jednak po stronie banków. Za całe zamieszanie odpowiedzialna jest VISA Europe, która w komunikacie przyznaje, że ,,15 stycznia wystąpiły w Polsce pewne problemy dotyczące ograniczonej liczby transakcji wypłat z bankomatów, które mogły zostać błędnie zaksięgowane dwa lub więcej razy".

Jak tłumaczy Mateusz Żelechowski we wtorek 15 stycznia VISA przesłała błędne rozliczenie wypłat z bankomatów dokonanych kartami tej organizacji za dzień poprzedni tj. 14 stycznia. Następnie system banku automatycznie rozliczył transakcje na podstawie tego zestawienia.

VISA zapewnia, że problemy zostały usunięte, a obecnie trwają prace z polskimi bankami, by skorygować błędy z rozliczaniem transakcji.

Co dalej z pieniędzmi?

Przedstawiciele banków uspokajają, że w przypadku błędnego rozliczenia wypłat z bankomatów kartami VISA najszybciej, jak to możliwe zwrócą im pomyłkowo pobrane środki. Przedstawiciele mBanku i Multibanku zapewniają, że nie naliczą także prowizji z tytułu wirtualnych wypłat, jak również odsetek od kredytów odnawialnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)