Notowania

mil
14.10.2011 13:32

Włosi są zainteresowani przejęciem Banku Millennium

Włoski bank Intesa rozważa wejście na polski rynek. Chce przejąć Bank Millennium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Włoski bank Intesa Sanpaolo SpA może złożyć ofertę na kupno Banku Millennium - poinformował prezes banku Corrado Passera. *

Passera, cytowany przez agencję Bloomberg, powiedział w Londynie, że Intesa przygląda się Bankowi Millennium i następnie zdecyduje, czy złożyć lub nie ofertę na większościowy pakiet akcji wystawiony na sprzedaż przez Banco Comercial Portugues.

Pod koniec września portugalski bank Millennium BCP potwierdził, że otrzymał trzy pisemne oferty wstępne kupna Banku Millennium oraz inne w formie ustnej. Nie podał jednak nazw chętnych.

Bank dodał wtedy, że jest otwarty na kolejne sygnały zainteresowania kupnem polskiego biznesu. Podkreślił jednocześnie, że proces wyceny aktywów w Polsce jest ciągle na wstępnym etapie i nie zostały podjęte żadne decyzje dotyczące potencjalnej transakcji sprzedaży polskiego banku.

Z informacji medialnych wynika, że Bankiem Millennium zainteresowanych jest pięciu, sześciu inwestorów, w tym BNP Paribas, Banca Intesa, UniCredit, BRE Bank oraz PKO BP.

Portugalski Millennium BCP wynajął w lipcu Deutsche Bank i Nomurę do przeprowadzenia wyceny wartości swojego biznesu w Polsce. Polski rynek nie jest już traktowany przez Portugalczyków jako aktywo strategiczne, bank chce bowiem skupić się na Portugalii, Afryce, Azji i na Brazylii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t86303.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/analitycy;ubs;ocenili;najwieksze;banki;zalecaja;,5,0,923141.html) Analitycy UBS ocenili największe banki. Zalecają... UBS podwyższył rekomendację dla Banku Pekao SA do "kupuj", obniżył rekomendację dla PKO BP do "neutralnie" oraz obniżył dla BRE Banku i Banku Millennium do "sprzedaj" z "neutralnie".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t25664.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/akcje;bankow;dadza;zarobic;mimo;fuzji,230,0,768230.html) Akcje banków dadzą zarobić. Mimo fuzji Zyski mogą się jednak pojawić dopiero w drugiej połowie roku. Zdecydują rosnące wyniki finansowe i wypłaty dywidend.
Tagi: mil, bre, pko, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz