Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyłudzenia kredytów
09.05.2013 13:02

Wyłudzenia kredytów. Policja zatrzymała czterech oszustów

Na początku tego tygodnia w jednym z gorzowskich banków funkcjonariusze zatrzymali pięć osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Gorzowska policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzewanych o próby wyłudzenia wysokich kredytów gotówkowych z banków w woj. lubuskim i wielkopolskim. Usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa, za co grozi do 8 lat więzienia. Trzech zostało tymczasowo aresztowanych.

Rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny powiedział, że wśród podejrzanych są mieszkańcy okolic Gorzowa i Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie). Większość z nich była wcześniej karana, a jeden niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za zabójstwo.

_ - Policjanci byli na tropie grupy od początku roku. Wówczas dotarła do nich z banków informacja o osobach ubiegających się o wysokie kredyty gotówkowe na podstawie budzących wątpliwości dokumentów. Wnioskowały one o kredyty sięgające 100 tys. zł _ - powiedział Konieczny.

Dodał, że śledczy potwierdzili, że podejrzani przy próbie wyłudzenia kredytu wykorzystywali dane innych osób - tzw. słupów i zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej, która była zakładana jedynie w celu uzyskania gotówki z banków.

Na początku tego tygodnia w jednym z gorzowskich banków funkcjonariusze zatrzymali pięciu podejrzewanych. Czterech z nich usłyszało zarzuty dokonywania przestępstw na szkodę banków.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim, a realizują funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tamtejszej Komendy Wojewódzkiej Policji.

_ - Śledztwo ma charakter rozwojowy. Śledczy potwierdzają kolejne przypadki podobnych przestępstw. Podejrzanym za usiłowanie dokonania szeregu oszustw grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia _ - dodał rzecznik.

Czytaj więcej w Money.pl
ABW zatrzymała oszustów. Banki straciły... Ofiarą działań padło 12 największych banków.
Kredyty nie były jeszcze tak tanie. Przełom na rynku? Po raz pierwszy w historii oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło tak nisko.
Wyłudziła 300 tysięcy złotych dzięki... Kobieta miała dostęp do pieczątki księgowej i sama wystawiała sobie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.
Tagi: wyłudzenia kredytów, wyłudzenie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz