Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zaciągają pożyczki bankowe fałszując tożsamość

0
Podziel się:

Przedstawiciele firm finansowych ostrzegają przed nowym sposobem wyłudzania pieniędzy.

Zaciągają pożyczki bankowe fałszując tożsamość
(Palko72/Dreamstime.com)

Nawet kilka tysięcy osób w całej Polsce może dowiedzieć się, że ma spłacić pożyczki, których nie zaciągnęło. Przedstawiciele firm finansowych ostrzegają przed nowym sposobem wyłudzania pieniędzy.

Oszuści wykorzystują możliwość założenia w banku konta bez podpisywania papierowej umowy - pisze _ Dziennika Gazeta Prawna _. Otwierają nowe rachunki na nazwiska nieświadomych klientów banków, wyłudzając od nich podstawowe dane osobowe, a następnie składają wnioski o pożyczki.

Ofiara takiego procederu dowiaduje się, że została wykorzystana, dopiero gdy pożyczkodawca zwraca się do niej z prośbą o zwrot kredytu. Takie oszustwa zdarzają się już teraz, choć na razie jest to zjawisko marginalne. Jednak proceder będzie się nasilał, gdy coraz więcej banków będzie umożliwiało zakładanie kont zdalnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zdefraudował 769 mln funtów. Jest wyrok Brytyjski sędzia skazał na siedem lat więzienia fałszywego potentata za zdefraudowanie w dwóch bankach 769 mln funtów.
Będzie łatwiej o kredyty! Zobacz od kiedy Odkręcanie kredytowej śruby, spadek stóp procentowych oraz spodziewane odbicie w gospodarce da mocne efekty.
"Będzie kolejna afera taka jak Amber Gold" Spółdzielcy wzywają rząd, by przyspieszył prace nad regulacjami dotyczącymi tak zwanej odwróconej hipoteki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)