Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Zawirowania w Pekao. Media: brat Zbigniewa Ziobry odszedł z banku

35
Podziel się:

Witold Ziobro, brat szefa resortu sprawiedliwości, nie jest już doradcą zarządu Banku Pekao SA ds. cyberbezpieczeństwa - podaje Interia. Odszedł razem z dwoma członkami zarządu, a powodem tego exodusu miało być przejęcie Idea Banku.

Zawirowania w Pekao. Media: brat Zbigniewa Ziobry odszedł z banku
Brat Zbigniewa Ziobry nie jest już doradcą zarządu Pekao SA (zdj. ilustracyjne). (money.pl, Rafał Parczewski)

Razem z Witoldem Ziobrą bank opuścili jego dotychczasowi wiceprezesi: Grzegorz Olszewski oraz Tomasz Styczyński (z końcem 2020 roku). Pierwszy odpowiadał za pion informatyczny, drugi zajmował się kredytami korporacyjnymi - pisze Interia.

Portal ten podaje również, że decyzje o odejściu wyżej wymienieni podjęli w następstwie przejęcia Idea Banku przez Pekao. Zdaniem rozmówców dziennikarzy cała trójka nie zgadzała się na wdrożenie procedury tzw. przymusowego przejęcia. Informatorzy dodają, że przez ten ruch "menadżerowie nie mogli przeprowadzić projektu, do którego się zobowiązali".

Zobacz także: Pekao przejmuje Idea Bank. "Płakać będą ci, którzy mieli akcje"

- Ich zdaniem Idea Bank nie powinien być wchłaniany przez żaden bank, ale zostać przejęty w formule banku pomostowego, do którego transferowane są aktywa i zobowiązania banku z problemami, a bank jest własnością państwa - przekazał informator Interii. - Wtedy Pekao mógłby się spokojnie rozwijać samodzielnie - dodał.

To nie koniec roszad w zarządzie Pekao. 21 grudnia z bankiem rozstał się Marek Tomczuk, który powołał się na przyczyny osobiste. Był on wiceprezesem i członkiem zarządu, a odpowiadał za bankowość detaliczną.

Bank Pekao znalazł już nowych kandydatów do zastąpienia wakatów w zarządzie. Wiceprezesami banku wkrótce zostaną: Błażej Szczecki, Wojciech Werochowski i Jerzy Kwieciński. Ten ostatni do niedawna był prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, a wcześniej ministrem finansów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
chceta
3 lata temu
skoro część społeczeństwa popierająca koalicję rządzącą zgadza się na tworzenie niegodziwego prawa i czynienie niegodziwości oraz to popiera, to nie ma co się dziwić, że łapy pazernych członków dojnej zmiany będą sięgały głębiej do kieszeni przedsiębiorców im nieprzychylnych i będą z większą siłą niszczyć życie ludzi i ich rodzin, którzy się z nimi nie zgadzają i głośno o tym mówią
Dziennikarz
3 lata temu
A kto by chcial przejmowac Idea Bank? Przeciez to Titanic bez sterow i silnika wyjetych wczesniej przez Czarneckiego i Giertycha?
MOC
3 lata temu
Ani chybil nacjonalizacja i to przymusowa.
J Lopez
3 lata temu
No to może chodziło o przestawienie stołków dla jeszcze bardziej "swoich"
J Lopez
3 lata temu
No to może chodziło o przestawienie stołków dla jeszcze bardziej "swoich"
...
Następna strona