Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Santander BP zamierza zwolnić do 1 400 pracowników do końca roku

Do końca stycznia będzie wiadomo, ile dokładnie osób straci pracę w Santanderze. Zarząd ustalił, że może to być nawet 1400 osób. To efekt m.in. reorganizacji banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Santander przeprowadzi zwolnienia grupowe. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Zarząd Santander Bank Polska podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w tej sprawie. Władze chcą docelowo zwolnić do 1400 pracowników banku, co stanowi około 11 proc. całej kadry.

"Zatrudnienie ma się zmniejszyć o maksymalnie 1400 osób do końca tego roku, a proces ma objąć cały bank - połączone funkcje centralne, jak i sieć placówek. Bank rozpoczął konsultacje ze związkami zawodowymi, które potrwają do końca stycznia. Przedmiotem uzgodnień ze stroną społeczną będą terminy, zakres, warunki, kryteria doboru oraz ostateczna liczba pracowników objętych procesem" - czytamy w komentarzu banku.

Bank tłumaczy, że zadecydował o uruchomieniu programu zwolnień mając na względzie potrzebę przeorganizowania modelu biznesowego, poprawę sprawności i efektywności kosztowej organizacji, w tym redukcję dublujących funkcji i procesów, które są już realizowane przy użyciu nowych technologii.

Polacy pokochali bankowość mobilną. Znikają tradycyjne banki

"Jako instytucja prowadząca odpowiedzialny biznes dołożymy wszelkich starań, aby program zwolnień grupowych odbywał się według najlepszych praktyk i z poszanowaniem wszystkich zasad. Osobom, które nie odnajdą miejsca w transformującej się organizacji, zapewnimy odpowiednie i transparentne warunki odejścia. Dodatkowo przygotowujemy program wsparcia w ponownym wejściu na rynek pracy" - podkreślają przedstawiciele banku.

Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej giełdzie. Głównym właścicielem jest hiszpański Santander, który jest największym bankiem pod względem kapitalizacji w strefie euro i 11. na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda na żywo, santander, zwolnienia, praca, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-01-2019

Nie wiedzieliście?No cóż to jest efekt sprzątania po Morawieckim, który był tam "prezesem". Zrobił tam bizancjum dla swoich na modłę katopisiarni i teraz Hiszpanie … Czytaj całość

10-01-2019

IvNiech zatrudnią lepszych informatyków, bo stale trzeba do nich pisać reklamacje i o wszystko się upominać.

10-01-2019

o.dyrektorCi ludzie nie będą zwolnieni, oni będą poddani "dynamicznej reorganizacji" - kpina!!!

Rozwiń komentarze (70)