Notowania

Szczyt w Davos. Atak zimy uratował Donalda Trumpa przed protestami przeciwników jego wizyty

Według organizatorów forum obecność Trumpa "pozwoli uczestnikom uzyskać bezpośredni wgląd w polityczne i ekonomiczne priorytety Stanów Zjednoczonych".

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
Davos, 23.01.2018. Uzbrojeni policjanci na dachu jednego z hoteli.

Wiec przeciwników przyjazdu Donalda Trumpa do Davos został odwołany przez lokalne władze, które wytłumaczyły to "nadzwyczajnymi okolicznościami". Amerykańskiego prezydenta uratowały wyjątkowe obfite śniegu, które spowodowały wzrost zagrożenia lawinowego w tym górskim kurorcie.

Jak informuje Euronews, pod petycją organizacji pozarządowej Campax podpisało się prawie 17 tys. Szwajcarów. Krytycy Trumpa chcieli pokazać mu, że nie jest mile widziany na forum ekonomicznym w Davos.

Donald Trump jest pierwszym od 20 lat amerykańskim prezydentem, który zdecydował się wziąć udział w najsłynniejszym forum ekonomicznym na świecie.

Wideo: r usza Davos. Nie łatwo się tam dostać

Szef Campaxu Andreas Freimüller ocenił, że Trump przyjeżdża do Davos wyłącznie dla poklasku i zwrócenia na siebie uwagi. - On nie nadaje się do pogłębionych dyskusji - stwierdził.

Według organizatorów forum obecność Trumpa "pozwoli uczestnikom uzyskać bezpośredni wgląd w polityczne i ekonomiczne priorytety Stanów Zjednoczonych".

Plany aktywistów pokrzyżowały władze Davos, które w opublikowanym komunikacie przyznały, że ważne jest prawo obywateli do protestowania, ale nadzwyczajne okoliczności spowodowały konieczność odrzucenia wniosków różnych grup.

Przeciwnicy Trumpa wciąż mają nadzieję na zgodę na wiec w Zurychu.

Tagi: forum ekonomiczne, forum ekonomiczne w davos, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, davos 2018, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2018

AstroNie rozumiem faceta, ktory twierdzi, ze Trump nie nadaje sie do poglebionych rozmow. Trump o gospidarce, finansach i biznesie wie tyle, ze oni wszyscy … Czytaj całość

23-01-2018

cccGoldenmarka nie ma na liście KNF i jak dla mnie to było jedno z najważniejszych kryteriów wyboru miejsca, w którym kupiłem złoto.

23-01-2018

stereoTeraz pieniądz ma coraz mniejszą wartość. Zacząłem inwestować w złoto w goldenmark. Złoto, to kruszec, który zawsze będzie w cenie.

Rozwiń komentarze (4)