Trwa ładowanie...
bDAwrhLV

Notowania

Forum Ekonomiczne – Wszystkie wiadomości

7
17.12.2020 15:59

WYDARZENIE
 / 
Forum Ekonomiczne w nowej lokalizacji. Przeniesie się do Karpacza

Forum Ekonomiczne znalazło nowy dom na najbliższe lata. Odbywający się od blisko trzech dekad kongres przeniesie się do Karpacza - poinformował w czwartek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

6
16.12.2020 18:58

KRYNICA
 / 
Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę-Zdrój. Po 28 latach

Forum Ekonomiczne rozstaje się po 28 latach z Krynicą-Zdrój. Po wygaśnięciu umowy organizatorzy wydarzenia zorganizowali przetarg, który ma na celu wyłonić nową lokalizację kongresu.

27.11.2020 12:05

BIZNES
 / 
Rynki kapitałowe w czasie pandemii: wzrost mimo kryzysu?

W czwartek, 26 listopada o godz. 11.00 odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W dyskusji udział wziął dr Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz prof. Krzysztof Borowski, Instytut Ryzyka i Rynków Finansowych SGH.

26.11.2020 18:16

SUSTAINABLE ECONOMY SUMMIT
 / 
Przyszłość w naszych rękach, czyli relacja z konferencji Sustainable Economy Summit

24 listopada odbyła się VI edycja konferencji „Sustainable Economy Summit”, podczas której dyskutowano o zrównoważonym rozwoju oraz związanej z nim odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Tegoroczna edycja konferencji organizowanej przez Executive Club przybrała wyjątkową formę – wydarzenie odbyło się online, a transmisja na żywo była prowadzona na kanale YouTube, gdzie wciąż można ją obejrzeć. W program szóstej edycji konferencji wpisały się 2 panele dyskusyjne, 2 wystąpienia, 2 wywiady oraz ogłoszenie nominacji „Sustainable Economy Awards”.

19.11.2020 13:09

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Jak ratować MŚP przed gospodarczymi skutkami pandemii?

W czwartek, 19 listopada o godz. 14.00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH, wspólnego projektu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Forum Ekonomicznego. W dyskusji udział wezmą Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, oraz prof. Jan Klimek, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa SGH.

bDAwrhLX
1
16.11.2020 12:06

FORUM EKONOMICZNE KRYNICA
 / 
Gdzie odbędzie się przyszłoroczne Forum Ekonomiczne? – rozmowa z Zygmuntem Berdychowskim

Pandemia Covid-19 dotkliwie odcisnęła swoje piętno na branży eventowej. Wiele wydarzeń zostało przeniesionych w czasie, przeniosło się do Internetu lub w ogóle się nie odbyło. Nie dotyczy to jednak Forum Ekonomicznego, które w dniach 8-10 września w Karpaczu gościło 1800 osób. Czy jednak powrót Forum do Krynicy w przyszłym roku jest pewny? Decyzja ma zapaść na początku grudnia. Rozmawiamy z Zygmuntem Berdychowskim, Przewodniczącym Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

12.11.2020 9:37

KONFERENCJA
 / 
Gospodarka a druga fala pandemii. Wnioski, wyzwania, perspektywy - rozmowa.

Prezes GPW i Rektor SGH oraz wiceprezes Budapesztańskiej Giełdy o drugiej fali pandemii.

35
12.09.2020 18:24

GOSPODARKA
 / 
Karta płatnicza od ZUS? Zakład przechodzi cyfrową rewolucję

Najpierw Polski Bon Turystyczny, a w przyszłości… może nawet karta płatnicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu eksperci debatowali, jak zmieniać ZUS i skorzystać z doświadczeń epidemii. ZUS obiecuje nowości: mniej papierowych wniosków, mniej formularzy, więcej kontaktu elektronicznego.

12
09.09.2020 9:19

KARPACZ
 / 
Polityka energetyczna Polski. 60 mld zł na zmiany w regionach górniczych

Ministerstwo Klimatu zakończyło konsultacje projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Pięć regionów górniczych otrzyma 60 mld zł na transformację. Szerszy strumień pieniędzy popłynie z Europy, która przeznaczy dodatkowe środki na odbudowę krajowych gospodarek po pandemii.

bDAwrhMd
127
08.09.2020 21:44

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Daniel Obajtek "Człowiekiem Roku". Forum Ekonomiczne wybrało szefa PKN Orlen

Nie polityk, a przedstawiciel biznesu. Prezes PKN Orlen jest pierwszym od wielu lat nie politykiem wyróżnionym przez Forum Ekonomiczne w plebiscycie "Człowiek Roku".

289
08.09.2020 12:30

GOSPODARKA
 / 
Forum Ekonomiczne 2020. Główna nagroda może być wreszcie odbita z rąk polityków

Nie polityk, a przedstawiciel biznesu. Faworytem do nagrody "Człowiek roku" podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego jest prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jego główny kontrkandydat sam zrezygnował.

3
08.09.2020 10:44

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Rusza Forum Ekonomiczne - nie w Krynicy, ale w Karpaczu. Temat przewodni: Świat po pandemii

We wtorek w południe rusza Forum Ekonomiczne w Karpaczu, a nie w Krynicy jak zwykle, wszystko z uwagi na pandemię. Swoją obecność zapowiedziały spółki Skarbu Państwa, najwięksi pracodawcy w Polsce, ministrowie, w tym Jadwiga Emilewicz i Piotr Gliński. - Temat może być tylko jeden: Polska i świat po pandemii - mówi Mateusz Ratajczak, który dla money.pl będzie relacjonował to, co dzieje się w Karpaczu. Forum będzie odbywać się przy wzmocnionym rygorze sanitarnym, uczestnikom będzie mierzona temperatura, będą maseczki, rękawiczki, każdy panelista będzie miał swój mikrofon. - Organizatorzy spodziewają się, że będzie tu 2 tys. osób, więc gdyby coś się wydarzyło, to byłby gigantyczny problem i na długo przekreśliłby szanse organizowania tego typu imprez - mówi Mateusz Ratajczak. To, jak licznie przyjadą tu przedsiębiorcy, będzie jasne już za kilka godzin.

1
08.09.2020 8:50

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Recesja w Polsce. Prognozy bardziej optymistyczne

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o stan gospodarki, prognozy na najbliższe miesiące oraz to, jak rządzący radzą sobie z recesją. Gościem będzie dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Banku Pekao S.A. W drugiej części o rozpoczynającym się Forum Ekonomicznym, wyjątkowo w Karpaczu, mówi dziennikarz money.pl Mateusz Ratajczak. Zapraszamy od 9.15.

bDAwrhMe
1
26.08.2020 19:07

DAVOS
 / 
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos przełożone. Na razie nie wiadomo na kiedy

Spotkanie polityków i liderów biznesu w Davos miało odbyć się w styczniu przyszłego roku. Z powodu pandemii koroawirusa, zostało przełożone. Jak podaje agencja Reutera, prawdopodobnie odbędzie się latem.

6
17.08.2020 17:45

BIZNES
 / 
To już oficjalne: tegoroczne Forum Ekonomiczne odbędzie się nie w Krynicy, a w Karpaczu

Najważniejsze spotkanie ludzi polityki i biznesu w tym roku odbędzie się na Dolnym Śląsku. Krynica - gdzie zwykle organizowane jest forum, została objęta "czerwoną strefą" i nie można tam organizować tak dużych wydarzeń.

82
06.08.2020 9:57

KRYNICA
 / 
Strefy czerwone w Polsce. Forum Ekonomiczne w Krynicy się odbędzie

"Robimy Krynicę" - mówi money.pl Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak dodaje, liczy że do początku września z miasta zniknie już kolor czerwonej strefy.

1
25.07.2020 11:37

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Krynica zaprasza we wrześniu. Forum Ekonomiczne z reżimem sanitarnym

Forum Ekonomiczne zawsze było miejscem spotkań a nie telekonferencji - mówi money.pl Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak dodaje, impreza w tym roku odbędzie się w podobnej formule jak w latach ubiegłych

24
10.09.2019 19:57

KRYNICA 2019
 / 
Cyfrowa chmura szansą na polską innowacyjność. PKO BP i PFR wiodą prym

Chcesz rozwijać biznes? Rób go przez internet. Nie tyle, co "w sieci", a przede wszystkim "za pośrednictwem" sieci - przekonywali eksperci podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój. Dziś innowacyjność nierozłącznie wiąże się z rozwiązaniami w cyfrowej chmurze. O przyszłości tej branży podczas Forum Ekonomicznego rozmawiali eksperci - i z administracji, i ze sfery biznesowej.