Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Minister Zalewska twierdzi, że dla niepełnosprawnych jest dużo pieniędzy. 300+ nie do ruszenia

 

 

Rząd nie zrezygnuje z programu 300 plus. 1,5 mld zł na wyprawki szkolne dla wszystkich uczniów mogłoby być przeznaczone na spełnienie postulatów osób niepełnosprawnych. Tak jednak nie będzie. Szefowa MEN Anna Zalewska uważa, że pieniądze dla niepełnosprawnych i tak są w systemie.

Jest ich bardzo dużo - oświadczyła minister w rozmowie z money.pl. - Rząd od początku pracuje nad tym, by żeby inwentaryzować, kumulować w różnych miejscach, by nie były marnotrawione - podkreślała Anna Zalewska.

Minister Zalewska przypomniała też o dwóch ustawach, które mają być spełnieniem potrzeb rodziców – jedna dotycząca podniesienia renty socjalnej do wysokości renty minimalnej i druga o oświadczeniach rehabilitacyjnych.

Protest dorosłych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów trwa już w Sejmie prawie miesiąc. Protestujący żądali podniesienia renty socjalnej (co się stało) oraz pieniężnego dodatku w wysokości 500 zł. Od początku nie zgadzali się na zamianę tych pieniędzy na świadczenia rzeczowe, które forsował rządu. We wtorek skrytykowali także rządowy projekt dotyczący tzw. daniny solidarnościowej, uznając, że to nie jest spełnienie ich postulatów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Radca w ME
2018-08-04 10:53
Jest dużo pieniędzy do zabranie na na przykład nagrody za ciężką pracę ministerstwa
kasia
2018-05-20 20:27
przecież niepełnosprawni uczniowie też dostaną 300zł a wyprawkę maja za darmo już od lat a ich rodzice co? zwolnieni z odpowiedzialności zapewnienia dziecku godnego życia? oni również mają ojców
obyw. II sortu.
2018-05-18 20:58
PIS i Kaczyński potknął się o niepełnosprawnych. Tutaj będzie trudno podnieść się. Oj Jareczku kolanko będzie bolało.
Pokaż wszystkie komentarze (357)