Notowania

Cała Polska strefą ekonomiczną już w czerwcu. "Inwestorzy czekają. To są poważne kwoty"

Tylko miesiąc ma wystarczyć urzędnikom na decyzję w sprawie przyznania ulg podatkowych - deklaruje w money.pl Tadeusz Kościński. Wiceminister liczy, że przepisy wprowadzającą na terenie całego kraju specjalną strefę ekonomiczną zacznie działać już w czerwcu. Część inwestorów już czeka na nowe przepisy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAWEL RELIKOWSKI POLSKA PRESS)

Miesiąc ma wystarczyć urzędnikom na decyzję w sprawie przyznania ulg podatkowych - deklaruje w money.pl Tadeusz Kościński. Wiceminister liczy, że przepisy wprowadzającą na terenie całego kraju specjalną strefę ekonomiczną zaczną działać już w czerwcu. Niektórzy inwestorzy już na to czekają.

- Kto czeka, to nie mogę powiedzieć, ale inwestorzy czekają na ustawę. Wchodzą w grę poważne kwoty - mówił wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Jak dodał, jeszcze niedawno na możliwość zainwestowania w specjalnej strefie ekonomicznej trzeba było czekać nawet półtora roku. Teraz ten czas skrócony został do trzech miesięcy. Głównym problemem było dotąd powiększenie granic SSE. Po wejściu w życie nowych przepisów ten problem zniknie.

- 30 dni to jest maksimum, by wydać zgodę - mówił wiceminister o urzędniczych decyzjach dotyczących zwolnienia z płacenia podatku przez inwestorów.

Kościński wyjaśniał, że dotąd celem SSE było przyciągnięcie inwestorów, którzy dadzą na terenach z wysokim bezrobociem jakąkolwiek pracę. Obecnie przy bezrobociu na poziomie ok. 6 proc. takiej potrzeby już praktycznie nie ma.

- Tam, gdzie jest niski wskaźnik, najważniejsza jest jakość tej inwestycji - dodał wiceminister. Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o pakiety socjalne dla pracowników, działalność badawczą i rozwojową, produkcję nastawioną na eksport.

Kościński liczy też, że na zmianach skorzystają małe i średnie polskie firmy. Dotąd w SSE inwestowały bowiem głównie korporacje i to te zagraniczne. Przypomniał, że aby dostać pakiet ulg, wystarczy inwestycja na poziomie 200 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: specjalne strefy ekonomiczne, europejski kongres gospodarczy, wiadomości, wideo, gospodarka, eec 2018, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2018

Kuba83To jest całkiem dobry pomysł, akurat po tej ekipie tego się nie spodziewałem. No ale zobaczymy jak to się zakończy.

20-05-2018

szokczyli tam gdzie jest wysokie bezrobocie dadza bezterminowe zasilki ? bo nie bedzie juz inwestycji, bo beda inwestowac w warszafkach itp

21-05-2018

KarolNo to zagraniczni inwestorzy będą się cieszyli, że będą mogli bez podatków prowadzić intratne interesy w Polsce zatrudniając za grosze Ukraińców. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)