Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Cała Polska strefą ekonomiczną już w czerwcu. "Inwestorzy czekają. To są poważne kwoty"

Fot. PAWEL RELIKOWSKI POLSKA PRESS

 

 

 

Miesiąc ma wystarczyć urzędnikom na decyzję w sprawie przyznania ulg podatkowych - deklaruje w money.pl Tadeusz Kościński. Wiceminister liczy, że przepisy wprowadzającą na terenie całego kraju specjalną strefę ekonomiczną zaczną działać już w czerwcu. Niektórzy inwestorzy już na to czekają.

- Kto czeka, to nie mogę powiedzieć, ale inwestorzy czekają na ustawę. Wchodzą w grę poważne kwoty - mówił wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Jak dodał, jeszcze niedawno na możliwość zainwestowania w specjalnej strefie ekonomicznej trzeba było czekać nawet półtora roku. Teraz ten czas skrócony został do trzech miesięcy. Głównym problemem było dotąd powiększenie granic SSE. Po wejściu w życie nowych przepisów ten problem zniknie.

- 30 dni to jest maksimum, by wydać zgodę - mówił wiceminister o urzędniczych decyzjach dotyczących zwolnienia z płacenia podatku przez inwestorów.

Kościński wyjaśniał, że dotąd celem SSE było przyciągnięcie inwestorów, którzy dadzą na terenach z wysokim bezrobociem jakąkolwiek pracę. Obecnie przy bezrobociu na poziomie ok. 6 proc. takiej potrzeby już praktycznie nie ma.

- Tam, gdzie jest niski wskaźnik, najważniejsza jest jakość tej inwestycji - dodał wiceminister. Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o pakiety socjalne dla pracowników, działalność badawczą i rozwojową, produkcję nastawioną na eksport.

Kościński liczy też, że na zmianach skorzystają małe i średnie polskie firmy. Dotąd w SSE inwestowały bowiem głównie korporacje i to te zagraniczne. Przypomniał, że aby dostać pakiet ulg, wystarczy inwestycja na poziomie 200 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Karol
2018-05-21 09:25
No to zagraniczni inwestorzy będą się cieszyli, że będą mogli bez podatków prowadzić intratne interesy w Polsce zatrudniając za grosze Ukraińców. Tylko gdzie tutaj miejsce dla Polaków?
szok
2018-05-21 00:24
czyli tam gdzie jest wysokie bezrobocie dadza bezterminowe zasilki ?
bo nie bedzie juz inwestycji, bo beda inwestowac w warszafkach itp
Kuba83
2018-05-20 15:02
To jest całkiem dobry pomysł, akurat po tej ekipie tego się nie spodziewałem. No ale zobaczymy jak to się zakończy.