Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wiceminister finansów tłumaczy wprowadzenie daniny solidarnościowej. "Budżet nie jest z gumy"

Wiceminister finansów Paweł Gruza mówi, że rząd wprowadza daninę solidarnościową, bo budżet nie jest gumy i choć uszczelnianie systemu podatkowego przynosi dodatkowe pieniądze, to nie jest to nieskończona pula.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL WOZNIAK)

Wiceminister finansów Paweł Gruza przekonuje, że rząd ma prawo dokonać korekt w podatkach, bo wcześniej "wykonał pracę domową" i uszczelnił system podatkowy w zakresie VAT, akcyzy czy podatku dochodowego od firm. Tym się różnimy od naszych poprzedników - oświadczył w rozmowie z money.pl.

- Uszczelniamy system, dzięki temu pieniędzy jest więcej i mamy tu jeszcze wiele do zrobienia, ale budżet nie jest z gumy - powiedział Gruza, tłumacząc wprowadzenie daniny solidarnościowej.
Jak dodał, daniny solidarnościowe, czyli "punktowe, które realizują jakiś konkretny cel, istnieją w innych państwach. Niektóre kraje - mówił - wprowadzają je okresowe, inne - od "przedziwnych dochodów, typu dochody z odsetek".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: danina solidarnościowa, europejski kongres gospodarczy, wiadomości, wideo, gospodarka, eec 2018, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

KarolTo gdzie jest to 40 miliardów z uszczelnienia VAT??

16-05-2018

WojtekSkoro budżet nie jest z gumy, to po co go rozpychać kolejnymi daninami i podatkami. Tnijcie wydatki.

15-05-2018

JagoNo przecież bez dodatkowych podatków miało starczyć na wszystko!

Rozwiń komentarze (32)