Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Przemysł w górę najszybciej w tym roku

Pracownicze Plany Kapitałowe będą bardziej dostępne. Szef PFR podaje propozycje nowych kryteriów

Rząd chce umożliwić najmniej zarabiającym pracownikom realną możliwość udziału w Pracowniczych Planach Kapitałowych - zapewnił w rozmowie z money.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Program obejmie ok. 11,5 mln Polaków, w tej grupie najmniej zarabiający to ok. 10 - 15 proc.

Rząd pracuje nad obniżeniem wpłat od osób najbiedniejszych. Nie chcę przesądzać rozwiązania finalnego, kierunek jest taki, żeby obniżyć wartość wpłat po stronie pracowników, utrzymując je po stronie pracodawcy i budżetu - mówił Borys. Jak wyjaśnił, kluczowe jest dobre opracowanie kryterium. Niektóre np. dochód w gospodarstwie domowy mogłyby być trudne do weryfikacji przec pracodawcę. Dlatego - jego zdaniem - w grę wchodzi "proste kryterium związane z wysokością wynagrodzenia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
oszukany
2018-05-17 14:03
Niemożliwe. To w tym kraju są biedni ludzie? Jak to. Przecież na wykresie dobrobytu zabrakło skali. Ktoś mnie wprowadził w błąd.
arek
2018-05-17 12:59
Nam podwyżka ZUS a z KRUS nic nie robią !
ja
2018-05-17 08:31
Kasa jest pusta. ZUS jest bankrutem, a nasze pieniądze w nim to fikcja. Więcej zyskamy gdy weźmiemy życie we własne ręce niż hejtując w interecie na wszystko i wszystkich. Trzeba inwestować w siebie - w umiejętności zawodowe by zarabiać więcej z pracy i wiedze finansową, by pomnażać to, co zarabiamy. Przeczytajcie sobie ksiazke ,,Emery tura nie jest Ci potrezbna"? Jest o tym jak zgromadzić majątek w polskich warunkach a nawet zdobyć finansową wolność
Pokaż wszystkie komentarze (14)