Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

500+ dla seniorów. Więcej pieniędzy dla osób niesamodzielnych

28
Podziel się

Osoby, które pobierają świadczenie uzupełniające dla niesamodzielnych, czyli tzw. 500+ dla seniorów, zyskają na Polskim Ładzie - pisze "Fakt". Dzięki zmianom podatkowym będą dostawać więcej.

500+ dla seniorów. Więcej pieniędzy dla osób niesamodzielnych
500+ dla emerytów. Seniorzy zyskają na Nowym Ładzie. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEqVyYbV

Pozytywne zmiany obejmą seniorów, gdy wejdą w życie przepisy zawarte w Polskim Ładzie, dotyczące podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.

Na zmianach zyskają emeryci, którzy oprócz świadczenia pobierają 500+, czyli świadczenie przysługujące osobom niesamodzielnym.

Jak wylicza "Fakt", po zmianach osoby mające 1000 zł emerytury brutto i pobierające 500 zł dodatkowego świadczenia dostaną na rękę 1410 złotych, zamiast jak obecnie, 1375 zł.

bEqVyYbX
Zobacz także: Rewolucja podatkowa w Polskim Ładzie. "Żadnych strat, wyłącznie inwestycja w ludzi"

Różnica będzie bardziej widoczna przy wyższej emeryturze. Przy świadczeniu w wysokości 1200 złotych, powiększonemu przez 500+, emeryt dostanie miesięcznie nie 1505, a 1619 złotych.

Świadczenie 500+ dla emerytów obowiązuje od 2019 roku. Jest adresowane do osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji lub seniorów po 75. roku życia pobierających zasiłek pielęgnacyjny.

bEqVyYcd

Początkowo miało przysługiwać tylko osobom z niepełnosprawnościami pobierającym najniższe świadczenia w wysokości 935 zł netto.

Ostatecznie jednak, po poprawkach Senatu, podniesiono limit dochodowy z 1100 zł brutto do 1600 zł brutto i włączono do niego seniorów po 75. roku życia pobierających zasiłek pielęgnacyjny.

W marcu próg dochodowy wzrósł do 1772,08 zł brutto. Do limitu nie wlicza się renta rodzinna ani zasiłek pielęgnacyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqVyYcy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
emeryt
miesiąc temu
Daja ale nie swoje wiec nie ma zadnej kwoty, ktora sklonilaby mnie do glosowania na nich.
Kamx
miesiąc temu
Lepiej poczytajcie jak PIS chce uszczęśliwić niepełnosprawnych likwidując komisje lekarskie i zmieniając system orzekania. Będą kolejne cudowne uzdrowienia tylko po to żeby zabrać kasę ludziom chorym a dać nierobom.
Tak uwazam!
miesiąc temu
PIS powinien, od wszystkich pobierajacych pieniadze of panstwa, wymagac okazania potwierdzenia, ze sie glosowalo na PIS i deklaracji ze w przyszlych wyborach tez sie zaglosuje na PIS.
bEqVyYcz
Zygmunt
miesiąc temu
Tylko dzięki Panu Morawieckiemu, my emeryci, żyjemy jak pączki w masełku. Teraz nas stać na wszystko - wczasy, jedzenie w dobrych restauracjach, teatry, koncerty, leki za darmo, opieka medyczna na skinienie palca. Wreszcie!
Jarek
miesiąc temu
Prosze nie stosować taniej sztuczki manipulacyjnej i nie pisac o seniorach jak o całej grupie. Prosze dodać słowo "niektórzy", wybrani"- cokolwiek, co uwiarygodni te wypociny.
...
Następna strona