Notowania

Czternasta emerytura. Minister ujawnia, kiedy ruszą wypłaty

- Przelewy z tak zwanymi "czternastkami" dla emerytów ruszą w listopadzie 2021 roku - poinformowała w środę minister pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Pieniądze nie trafią jednak do wszystkich seniorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wypłaty "czternastek" mają ruszyć jesienią przyszłego roku. (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

W przypadku czternastej emerytury, inaczej niż w przypadku "trzynastek", będzie obowiązywał próg dochodowy - mówiła Maląg, która była porannym gościem radiowej "Jedynki".

- Szykowany jest projekt dotyczący czternastej emerytury. Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej ma go na warsztacie. Zgłosiliśmy już ten projekt do prac rządu. Pewne swoje uwagi naniosło Centrum Analiz Strategicznych. Będziemy go dopracowywać - powiedziała minister.

Jak tłumaczyła, próg dochodowy ma działać na zasadzie "złotówka za złotówkę". A zatem świadczenie będzie pomniejszone dokładnie o taką kwotę, o jaką dana osoba przekracza ten próg. Jeśli chodzi o jego wysokość, Maląg wspomniała o poziomie 2,9 tys. zł.

Obejrzyj też: Ekspert o trzynastkach: To dyskryminacja i wypychanie ludzi na emeryturę

Minister dodała, że trzynaste emerytury będą wypłacane każdemu, bez względu na wysokość jego emerytury. Przelewy będą wysyłane co roku w kwietniu. Wysokość świadczenia to równowartość emerytury minimalnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2020

NOWOGRODZKAWOLE BY MA MAMA -JADŁA CHLEB Z CEBULĄ = ALE NIE POPRĘ BANDY,KLIKI, ŁAMACZY PRAWA -W NOCY=GDY NARÓD ŚPI

15-01-2020

Olana 500+ nie ma progu dochodowego ani podatku

15-01-2020

SsssLepiej niech pan minister odpowie na pytanie: Kiedy rząd PiS zatrzyma galopującą inflację? Cóż nam po wyższych stawkach, 500+ i trzynastkach, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (90)