Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Minister rodziny: 14. emerytura od listopada 2021

262
Podziel się:

- Tzw. czternasta emerytura będzie wypłacana w listopadzie 2021 r. - powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

14. emerytura od listopada 2021 - zapowiedziała minister rodziny
14. emerytura od listopada 2021 - zapowiedziała minister rodziny (PAP, Marcin Obara)
bEJMNdhN

14. emerytura już od listopada 2021 roku

- Projekt ustawy w tej sprawie jest już przygotowany, niedługo trafi pod obrady rządu - powiedziała Marlena Maląg na antenie TVP Info. Tam jest tak, jak było zapowiadane, kryterium dochodowe. Będzie też "złotówka za złotówkę" po przekroczeniu kryterium dochodowego.

Maląg dodała, że projekt ustawy w sprawie 14. emerytury powinien być przyjęty przez rząd w ciągu pierwszych 100 dni kadencji.

bEJMNdhP

Minister zapewniała też, że pieniądze na wypłatę 13. emerytur są w budżecie przewidziane i nie ma żadnego zagrożenia dla wypłaty świadczeń.

Zobacz także: Oglądaj też: Emerytura bez podatku. "Kupowanie głosów trzynastką to nie jest rozwiązanie"

- Budżet na 2020 rok jest najlepszy od 30 lat. Środki na 13. emeryturę są zabezpieczone, będzie na poziomie minimalnej emerytury 1200 złotych, w kwietniu te świadczenia będą wypłacane - powiedziała Marlena Maląg w "Sygnałach Dnia" na antenie radiowej Jedynki.

bEJMNdhV

Wysokość 13. emerytury ustalono na poziomie minimalnego świadczenia, ale już po waloryzacji, która w tym roku ma być kwotowa - procentowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJMNdiq
gospodarka
wiadomości
emerytury
KOMENTARZE
(262)
Abc
2 lata temu
Czyli zbudowano nowy instrument straszenie wyborców. Jeśli zaglosujesz na innego kandydata, niż Dudę, to na pewno nie dostaniesz 14-stki. I lud to kupi....
qwerpo
2 lata temu
zwykły zasiłek lub kiełbasa wyborcza wartości zwyczajnej, z chęcią przygarnę, ale zagłosuję na prezydenta który obieca podniesienie kwoty wolnej od podatku, ten obecny nie dotrzymał żadnej obietnicy wyborczej
emeryt, ponoć...
2 lata temu
"13" to jest świadczenie równe dochodom miesięcznym- nie zaś wyborczy kęs jałmużny!!!! Przestańcie kraść nasze podatki- oddajcie nam emeryturę bez podatku!!!
bEJMNdir
D jak Danuta
2 lata temu
Dobrze że sprowadzili złoto z Anglii ,będzie na Jarkowe i premie dla hostess z NBP.
Maria
2 lata temu
Dobrze że sprowadzili złoto z Anglii ,będą mieli na Jarkowe i premie dla hostess w NBP
...
Następna strona