Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ekspert o trzynastkach: To dyskryminacja i wypychanie ludzi na emeryturę

Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego, jest sceptycznie nastawiony do kształtu, w jakim funkcjonuje trzynasta emerytura. Jego zdaniem już samo określanie świadczenia tym mianem jest nieuzasadnione, bo trzynasta emerytura dyskryminuje część emerytów, bo jeśli nie przejdą na emeryturę na początku roku, to pieniędzy zwyczajnie nie dostaną. "ZUS mi się tłumaczył, że to jak z waloryzacją, każdy to dostanie. ja mówię wprost – to dyskryminacja dużej grupy obywateli i wypychanie ludzi, którzy osiągnęli wiek emerytalny na początku roku i myśleli, że popracują do popracuje do maja czy lipca, by otrzymać wyższą waloryzację, ale ostatecznie uznają, że odejdą z pracy wcześniej, by dostać tysiąc złotych" – powiedział. W programie "Money. To się Liczy" zdradził też, jak senatorowie mogą naprawić niedoskonały projekt.

13-01-2020
Tagi:
emerytury, zus, trzynastka
280 reakcji
33
182
65
Podziel się
Komentarze (65)
zobacz więcej komentarzy (65)
KOMENTARZE
(65)
emer
3 lata temu
Prawda jest taka, że pracodawcy 'wypychają' pracowników na emeryturę. Żeby zostać trzeba 'być w układzie". Po co pisać takie głupoty, że jest to trzynasta emerytura. Gdyby tak było to każdy emeryt dostałby w wysokości takiej jaką otrzymuje co miesiąc. Jest to dodatek do emerytury. Jest to prawdziwe tylko w przypadku emerytów, którzy mają najniższą emeryturę. Należy odstąpić od pobierania podatku od emerytur. Każdy ma taką emeryturę jak płacił składki. Emerytury są wypłacane z funduszu i nie powinny być traktowane 'jak pomoc społeczna'.
sondor
3 lata temu
Emeryci! - pamiętajcie o jednym - to nie żadna tzw. 13 emerytura to jest po prostu "łapówka polityczna" podobna do tej co to nazywają 500+. To żaden bonus, to są nasze pieniądze, które tak i tak będziemy musieli zwrócić w podwyżkach cen towarów w sklepach, podwyżki elektryczności i jej pochodnych. Twierdzą że budżet jest zrównoważony, jakim cudem przy tak dużym "DŁUGU PUBLICZNYM" - to całe rozdawnictwo - my tak i tak zwrócimy i to z nadwyżką - zacznijcie w końcu myśleć ekonomicznie!!!
oburzony emer...
3 lata temu
Oczywiście, że sie dyskryminuje i to dużą część emerytów. Chodzi o tych co przepracowali 40 i więcej lat. A dokłada się tym co mało przepracowali lub sie obijali w pracy. Pis robi dużo błędów a później się dziwi, że nie wygrywaja wyborów tak jak by chcieli. Urawniłowką którą właśnie wprowadzają, dyskryminują dużą częsć Polaków i to prawdziwych. Jak można dać trzynastkę w 100 % tylko tym co najmniej dostają. Czyli reszta jest nie ważna. I można ich krzywdzić. Albo wszyscy dostają prawdziwą trzynastkę albo nikt.
wdowa
3 lata temu
Mam przepracowane 44 lata i nadal pracuję na umowę o pracę. Pobieram rentę po zmarłym mężu. Na co płacę ciągle składki emerytalne i rentowe. Co z moim kapitałem początkowym ? To tez chyba dyskryminacja
!@#$%^&^%$#@#...
3 lata temu
Dyskryminacja emerytów polega na tym, że ich emerytury są chronione prawem przed zajęciami komorniczymi do wysokosci 870 zł natomiast pensje pracujących Polaków chronione są do kwoty najnizszego wynagrodzenia czyli 2600 zł! I to jest własnie RÓWNE traktowanie obywateli przez polskie państwo!! PIS jest takim samym ZŁEM jak każda poprzednia władza-wszyscy dyskryminują starych,schorowanych emerytów ! Ale politycy którzy zrobili wałki na miliony maja odpowiednia ochrone do chwili przedawnienia czynów karalnych! Hipokryzja władzy jest porażająca!!!Emeryci jest Nas 10 mln wybiezmy wiec swojego Prezydenta RP-emeryta oraz Parlament złozony w 100% z emerytów a także rząd -emerytów!!!
...
Następna strona